Перейти до вмісту

Публікація

Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті

19 листопада 2012 року набирають чинності постанова Правління Національного банку України від 16 листопада 2012 року № 475 “Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті” (далі – Постанова № 475) та постанова Правління Національного банку України від 16 листопада 2012 року № 479 “Про встановлення розміру обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті” (далі – Постанова №479).

Постанови прийняті в межах повноважень Національного банку України, встановлених статтею 387 Господарського кодексу України, статтями 7, 25, 44, 45 Закону України “Про Національний банк України”, статтями 1 та 2 Закону України “Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті”, розділами ІІ та ІІІ Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”.

Згідно з Постановою №475 Національний банк України терміном на шість місяців:

змінив строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, скоротивши його зі 180 календарних днів до 90 календарних днів;

запровадив вимогу щодо обов’язкового продажу на міжбанківському валютному ринку України надходжень в іноземній валюті у вигляді валютної виручки резидентів від продажу товарів за зовнішньоекономічними договорами.

Вимога щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті поширюється на надходження в російських рублях та в іноземній валюті 1-ї групи Класифікатора іноземних валют та банківських металів. Суб’єкт ринку зобов’язаний здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті без доручення клієнта та не пізніше ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на розподільчий рахунок.

Згідно з Постановою №479 розмір надходжень, що підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, становить 50 процентів. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини