Сьогодні, 24 березня 2015 року, Указом Президента України утворено Раду з фінансової стабільності, співголовою якої стала Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.
"Важливість роботи Ради в сьогоднішніх умовах важко переоцінити, адже разом з колегами ми фахово, комплексно та системно будемо виявляти та мінімізовувати всі ризики, що загрожують стабільності банківської та фінансової системи держави. Необхідність у створенні такого органу виникла не сьогодні. У такому форматі ми працюємо ще із січня. З економічним блоком Уряду ми регулярно зустрічаємося й обговорюємо важливі проблеми, приймаємо спільні рішення. Сьогодні відбулося офіційне закріплення статусу Ради з фінансової стабільності", – зазначила Валерія Гонтарева.
За словами Голови Національного банку України, Рада з фінансової стабільності є міжвідомчим органом, який забезпечуватиме своєчасне виявлення потенційних зовнішніх і внутрішніх загроз та системних ризиків для забезпечення фінансової стабільності та розроблятиме упереджувальні заходи швидкого реагування (антикризовий менеджмент) за наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи.
Національний банк України здійснюватиме інформаційно-аналітичне та організаційне забезпечення діяльності Ради з фінансової стабільності.
Довідково
Рада утворюється у складі: Голови Національного банку України (за згодою), Міністра фінансів України, Голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, директора – розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, заступника Голови Національного банку України, визначеного Головою Національного банку України, заступника Міністра фінансів України, визначеного Міністром фінансів України, які беруть участь у її роботі на громадських засадах.
Співголовами Ради є за посадами Голова Національного банку України та Міністр фінансів України.
Рішення Ради про підтвердження наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, а також обставин, які загрожують стабільності банківської та/або фінансової системи держави, є підставою для використання Національним банком України права визначати тимчасові особливості регулювання та нагляду за банками або іншими особами, які можуть бути об’єктом перевірки Національного банку України.