Національний банк України провів чергове опитування керівників підприємств щодо оцінки ними поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних і курсових очікувань, а також змін економічної ситуації в країні.
В опитуванні, що проводилося з 13 лютого до 6 березня, взяли участь 942 підприємства із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників.
Результати опитувань є відображенням лише думки респондентів – керівників підприємств України і не є оцінками Національного банку України.
Очікування керівників підприємств погіршилися та відображають складну ситуацію в економіці України. У наступні 12 місяців респонденти очікують зростання споживчих цін у середньому на 27,3% і пов’язують його з підвищенням витрат на виробництво, а також знеціненням гривні до іноземних валют. Разом з цим найменший вплив на зростання цін мають динаміка цін на світових ринках і пропозиція грошей (зазначили 14,0% і 14,4% респондентів відповідно).
Загалом у респондентів негативні очікування щодо перспектив розвитку власних підприємств у наступні 12 місяців. Індекс ділових очікувань знизився порівняно з попереднім кварталом на 12,6 п. п. – до 83,5%.
За очікуваннями респондентів у наступні три місяці відзначається висока потреба в позичкових коштах. Частина респондентів, які планують брати кредити в гривні, зросла і залишається найбільшою – 88,0%.
Крім того, переважна більшість респондентів (81,1%) зазначили про те, що вони не мають проблем із проведенням операцій із коштами, розміщеними на банківських рахунках.
Результати опитувань засвідчили про збереження високого інтересу представників бізнесу до діяльності центрального банку – цікавилися 92,7% респондентів.