Перейти до вмісту

Публікація

Борис Приходько: Українська банківська система довела, що в змозі ефективно працювати навіть в умовах нестабільності фінансового світового ринку та сприяти економічному зростанню в державі

Банківський сектор економіки України продемонстрував високий рівень надійності, успішного протистояння світовим та внутрішнім загрозам фінансової кризи. Політика Національного банку України поєднує консервативну стратегію стабільного розвитку банківської системи з дієвими, проте виваженими заходами регулювання грошово-кредитного ринку. Вона забезпечила надійність сфери банківських послуг, стабільність національної грошової одиниці, стрімке зростання депозитних портфелів у гривні, та активізацію розвитку економіки країни в цілому. Українські банки стали привабливими об’єктами для потенційних закордонних інвесторів.

Про це під час дискусії “Фінансовий сектор України: тенденції та перспективи”, що відбулася в рамках Першої міжнародної бізнес-конференції “ABC: Ukraine & Partners”, заявив перший заступник Голови Національного банку України Борис Приходько. У дискусії узяли участь представники провідних інвестиційних компаній світу, топ-менеджери банківського ринку.

За словами Бориса Приходька українська банківська система довела, що в змозі ефективно працювати навіть в умовах нестабільності фінансового світового ринку, сприяти економічному зростанню в державі, та отримувати прибутки.

“Результати діяльності банківського сектору, які вдалося досягти цього року, говорять самі за себе”, – підкреслив перший заступник Голови Національного банку України.

Борис Приходько зазначив основні досягнення фінансового сектору економіки країни. Рівень прибутковості капіталу банків України відповідає рівню передових країн Єврозони – понад 3% у 2012 році. Національний банк України значно спростив доступ до кредитів рефінансування та суттєво зменшив ставки за ними. Вартість основних операцій з рефінансування визначається на рівні облікової ставки: зараз це 7%. Загальні активи банківського сектору за 2012 рік зросли на 56 млрд. грн. За 5 місяців 2013 року – на 41 млрд. грн.

Знижується вартість кредитування. Середньозважена ставка за кредитами в гривні з початку 2013 року зменшилася з 18% до 16%.

Удосконалюється робота банків з проблемними кредитами. Так за перші чотири місяці року частка негативно класифікованої заборгованості знизилася на 0,9 п.п. – до 15,6%.

Зростає довіра до банківської системи як з боку населення, так і бізнесу. Протягом 2012 року депозитні вклади населення збільшилися на 58 млрд. грн. За 5 місяців поточного року – на 32 млрд. грн. Зростання відбулося виключно у національній валюті.

Кошти юридичних осіб також зростали. За 2012 рік збільшилися на 16 млрд. грн. За 5 місяців 2013 року – на 7 млрд. грн.

За словами Бориса Приходька така позитивна динаміка забезпечила зростання ліквідності фінансових установ України. За 5 останніх місяців середньоденний обсяг коррахунків банків зріс на 21% порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

“Демонструючи міжнародній спільноті наші досягнення, ми намагаємося довести, що інвестиції в українську банківську систему є не лише прибутковими, але й надійними. Тому конференція “ABC: Ukraine & Partners” – дуже зручна платформа побудови ефективного діалогу з потенційними інвесторами та вирішення поточних питань щодо діючого в нашій країні іноземного бізнесу”, – зазначив перший заступник Голови Національного банку України Борис Приходько.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини