Перейти до вмісту

Публікація

Формування збитків у банківському секторі уповільнилося за рахунок прибутків платоспроможних банків

За квітень 2015 року платоспроможні банки отримали прибуток у розмірі 1.9 млрд. грн., що зменшило сформований ними з початку року збиток до "мінус" 14.3 млрд. грн. Водночас збитки неплатоспроможних банків, у яких діють запроваджені Фондом гарантування вкладів фізичних осіб тимчасові адміністрації, за підсумками чотирьох місяців зросли до "мінус" 68.5 млрд. грн., або 82.7% загального збитку банківського сектору.

Від’ємний фінансовий результат банків сформувався насамперед за рахунок суттєвих обсягів відрахувань у резерви на можливі втрати від активних операцій, зокрема за кредитами позичальників, платоспроможність яких погіршилася. За січень – квітень поточного року відрахування в резерви у 4.9 раза перевищили їх обсяги за відповідний період минулого року. Основний обсяг резервів було сформовано в лютому. З початком стабілізації ситуації на валютному ринку та поступовим виведенням неплатоспроможних банків з ринку темпи нарощення відрахувань у резерви уповільнилися. У квітні відрахування в резерви були найменшими в поточному році – 3.7 млрд. грн. за місяць.

У складних економічних умовах продовжують бути успішними банки, що здійснюють політику оптимізації доходів та витрат. Чистий комісійний дохід та результат від торговельних операцій у цілому по системі банків за результатами січня – квітня збільшилися порівняно з відповідним періодом минулого року. Натомість тривало зменшення загальних адміністративних витрат.

У межах стабілізаційних заходів Національний банк України зобов’язав усі банки здійснити належну оцінку ризику невиконання зобов’язань контрагентами та сформувати в повному обсязі резерви для відшкодування можливих втрат. Банки, у діяльності яких є порушення, мають розробити та подати до Національного банку детальний план виконання зобов’язань щодо їх усунення, розглянути можливі шляхи підвищення капіталізації банків та поліпшення якості їх активів.

Наприкінці квітня було розпочато діагностичне обстеження двадцяти найбільших за обсягами активів банків, результатом якого має стати рішення щодо необхідної докапіталізації та зниження ризиків операцій з пов’язаними особами.

Очікується, що вищезазначені заходи сприятимуть нормалізації роботи банків та поступовому відновленню рентабельності банківського сектору.

 

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини