Перейти до вмісту

Публікація

"Реформування фінансової системи та банківського сектору потребує безумовної законодавчої підтримки", – Валерія Гонтарева

Сьогодні, 15 липня 2015 року, Голова Національного банку України Валерія Гонтарева та заступник Голови Національного банку України Владислав Рашкован узяли участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, під час якого відбулося обговорення стану реалізації Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року.

У засіданні комітету також узяли участь Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Ігор Пашко та Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв.

У своєму виступі Валерія Гонтарева відзначила позитивні результати співпраці Національного банку України та Верховної Ради України та подякувала за підтримку в прийнятті стратегічно важливого закону, яким значно посилено інституційну спроможність та незалежність Національного банку.

Голова Національного банку України впевнена, що без реального реформування всього фінансового сектору країни забезпечити фінансову стабільність держави вкрай складно. А без комплексної програми буде ще складніше перетворити фінансовий сектор на потужне джерело сприяння розвитку економіки.

Саме для забезпечення збалансованого розвитку фінансового сектору Національним банком України спільно з іншими регуляторами ринку була розроблена Комплексна програма розвитку фінансового сектору України до 2020 року.

"Комплексна програма – це не лише програма реформування банківської системи. Це консолідований документ, що поєднав у єдину програму напрями реформ усіх сегментів фінансового ринку. Що ж стосується реформи українського банківського сектору, то найскладніший етап – очищення – уже наближається до завершення і сьогодні ми переходимо до його перезавантаження. Це передбачає відновлення довіри до фінансового ринку, посилення захисту прав кредиторів і споживачів фінансових послуг, розвитку фінансових інструментів. Останнім етапом стане сталий розвиток банківської системи. Ми маємо вийти на тренд поступового розвитку ринків капіталу, зростання активів фінансового сектору, нарощення внутрішніх та зовнішніх інвестицій", – зазначила Валерія Гонтарева.

За її словами, уже до кінця цього року Національний банк України планує завершити розпочатий процес із переходу до прозорої структури власності, ідентифікацію пов’язаних з банками осіб, запровадити постійно діючу систему діагностики якості активів банків, адаптувати нормативну базу до європейських стандартів.

"Критерії виконання програми – це досягнення макроекономічної та фінансової стабільності, які мають втілитися в таких, показниках: інфляція – на рівні 5% річних; золотовалютні резерви – на рівні майже 38,5 млрд. дол. США; зниження середньозважених кредитних ставок до 10% річних тощо", – підкреслила Голова Національного банку України.

Заступник Голови Національного банку Владислав Рашкован зазначив, що реалізація Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року триває і сьогодні ми вже можемо відчути перші результати цього процесу.

"З упевненістю можу сказати, що вже багато зроблено для створення передумов подальшого прозорого розвитку фінансового сектору. Цьому посприяло ухвалення парламентом ряду важливих законів, які стосуються захисту прав інвесторів, розкриття інформації фінансовими установами, заборони дострокового зняття строкових депозитів, посилення відповідальності пов’язаних із банком осіб, розбудови інституційної спроможності регулятора тощо. Все це дозолило нам досить швидко підійти до завершення першого етапу реформи – очищення банківського сектору", – зауважив Владислав Рашкован.

Він зазначив, що програма передбачає прийняття більш ніж 40 законів та адаптацію близько 50 директив ЄС. Уже зараз розроблені та перебувають у парламенті такі важливі законопроекти:

  • № 2045а щодо удосконалення системи гарантування вкладів та виведення неплатоспроможних банків з ринку;
  • № 2286а щодо відновлення довіри між позичальниками та кредиторами;
  • № 2449 про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків;
  • № 2455 та № 2456 про споживче кредитування та щодо захисту прав споживачів фінансових послуг.

Крім того, Національним банком України та іншими регуляторами розробляються законопроекти щодо лібералізації валютного законодавства, удосконалення депозитарної системи, похідних інструментів, платіжних систем, розвитку пенсійного страхування, подальшого удосконалення корпоративного управління, зміни до Податкового кодексу тощо.

Як підкреслила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева, реалізація заходів програми потребує безумовної законодавчої підтримки: "Нам потрібно зберегти та підвищувати той рівень конструктивної співпраці, який сьогодні є між Національним банком України та Верховною Радою України. Адже реформування країни, її фінансової системи та банківського сектору – це наше спільне завдання та спільна відповідальність, у першу чергу, перед народом України".

Презентація "Комплексна програма розвитку фінансового сектору України до 2020 року".

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини