Перейти до вмісту

Публікація

Національний банк України розробив Методичні рекомендації для банків щодо роботи з боржниками, які опинилися у скрутному фінансовому становищі

Правління Національного банку України 21 липня 2015 року прийняло постанову № 467 "Про схвалення Методичних рекомендацій щодо роботи банків з боржниками – фізичними особами, у яких виникли/можуть виникнути фінансові труднощі" (далі – Методичні рекомендації).

Методичні рекомендації розроблені з метою переведення процесу переговорів між позичальниками, у яких виникли чи можуть виникнути фінансові труднощі, та банками в площину конструктивного діалогу, результати якого дадуть змогу обрати найбільш прийнятний для обох сторін варіант реструктуризації заборгованості.

Запровадження банками положень Методичних рекомендацій у своїй діяльності сприятиме відновленню платежів за кредитами фізичних осіб, поліпшенню стану їх обслуговування тими боржниками, у яких в умовах економічної кризи скоротилися доходи.

Дотримуючись положень Методичних рекомендацій банки матимуть змогу зменшити обсяги проблемної заборгованості, запобігти виникненню нових непрацюючих (проблемних) кредитів, а отже, зростанню ризиків своєї діяльності.

Цей документ має рекомендаційний характер, його положення банки можуть використовувати для вдосконалення власної нормативної бази.

Методичні рекомендації розроблені за технічної допомоги Міжнародного валютного фонду з урахуванням загальноприйнятої банківської практики і міжнародного досвіду. Практичне застосування банками положень Методичних рекомендацій – це крок на шляху до формування в Україні цивілізованих, справедливих, чітких і зрозумілих правил проведення переговорів між банками та позичальниками під час урегулювання їх кредитних взаємовідносин.

Національний банк України, розробивши цей документ, виконав ще один із пунктів Меморандуму про економічну та фінансову політику, укладеного між Україною та Міжнародним валютним фондом.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини