Перейти до вмісту

Публікація

Національний банк України презентував пам’ятну монету "Київський князь Володимир Великий"

Сьогодні, 24 липня 2015 року, Національний банк України уводить в обіг та презентує пам’ятну монету "Київський князь Володимир Великий", присвячену видатному державному та політичному діячеві, творцю середньовічної європейської держави Русі-України – князю Київському Володимиру Великому, та вшановує його пам’ять у зв’язку з 1000-літтям упокоєння.

Як зауважив заступник Голови Національного банку України Яків Смолій, пам’ятну монету введено в обіг напередодні державного свята України, запровадженого у 2008 році, – Хрещення Київської Русі-України.

"Презентуючи нову монету, хочу підкреслити, що у своїй нумізматичній діяльності Національний банк України постійно звертається до наших витоків, намагається висвітлити найважливіші та найцікавіші події та постаті тисячолітньої історії нашої держави. Одна з таких знакових постатей для України – князь Володимир Великий, засновник і покровитель нашої державності", – сказав Яків Смолій.

За його словами, у 2000, 2008 та 2013 роках Національним банком України вже випускалися пам’ятні монети, присвячені князю Володимиру та хрещенню Київської Русі.

"Таке часте звернення до пам’яті Володимира Великого не є випадковим. Своє князювання в Києві він почав з реформ: провів адміністративну реформу, забезпечивши територіальну єдність держави, реформував законодавство, докладав великих зусиль до розбудови Києва, започаткував карбування власних монет (златників та срібляників), сприяв утвердженню християнства як державної релігії", – пояснив Яків Смолій та додав, що для Національного банку України як для флагмана реформ у фінансовій галузі постать Володимира Великого є дуже гарним прикладом для наслідування.

Він також нагадав, що в грудні 1991 року постановою Верховної Ради України "Про затвердження назви і характерних ознак грошової одиниці України" визначено, що на банкноті номіналом 1 гривня розміщується портрет Володимира Великого, а в жовтні 2004 року в обіг було введено обігову монету номіналом 1 гривня з його зображенням (перебуває в обігу і зараз).

За словами директора Департаменту грошового обігу Віктора Зайвенка, концепція пам’ятної монети "Київський князь Володимир Великий" розкриває основні державотворчі діяння князя Володимира Великого: "Тому на аверсі монети ми бачимо і зображення однієї з перших монет Київської держави – срібляника, і фрагмент забудови древнього Києва, праворуч і ліворуч від якого – пагорби з назвами племен, які населяли цю територію. На реверсі в центрі зображено київського князя Володимира Великого, навколо нього чотири медальйони, що показують головні діяння князя: карбування монет, приєднання нових територій і захист кордонів держави, економічний розвиток і торгівля, хрещення населення та утвердження християнства як державної релігії".

Також він розповів, що в цьому році виповнилося 20 років з моменту запуску Національним банком України нумізматичної програми нашої держави.

"За ці два десятиліття відкарбовано 649 видів (507 найменувань) пам’ятних монет загальним тиражем понад 16,5 млн. шт. Це велика кількість монет, але історія нашої держави теж велика, тисячолітня", – сказав Віктор Зайвенко та додав, що монети випускаються в 31 серії і розповідають про традиції українського народу, природу, досягнення, міста і людей.

Довідково

Національний банк України щороку вводить в обіг у середньому близько сорока пам’ятних монет. У 2015 році заплановано випуск 36 видів пам’ятних монет у 12 серіях.

За перше півріччя 2015 року Національним банком України реалізовано майже 442 тис. шт. пам’ятних монет на 35,4 млн. грн., що відповідає темпам їх реалізації за останні роки (для порівняння за весь 2014 рік реалізовано 707,7 тис. шт. на загальну суму 52,1 млн. грн.). У 2015 році Національний банк України збільшив тиражі пам’ятних монет з нейзильберу до 35 тис. шт. і вище, що задовольняє попит ринку на ці монети.

Пам’ятні монети можна придбати за цінами Національного банку України в усіх територіальних управліннях Національного банку України (крім Головного управління Національного банку України в Автономній Республіці Крим, управлінь в Донецькій і Луганській областях) та у дистриб’юторів Національного банку України з продажу пам’ятних монет (на сьогодні це ВАТ "Державний ощадний банк України", ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит", ПАТ "КБ "Хрещатик", ПАТ "ОКСІ БАНК").

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини