Перейти до вмісту

Публікація

Національний банк України опублікував оновлений "Вісник НБУ"

Науково-практичний журнал "Вісник Національного банку України" зазнав суттєвих концептуальних змін відповідно до кращих практик центральних банків. Відтепер журнал, який досі був презентаційно-іміджевим виданням регулятора, отримав виключно дослідницьку спрямованість. У кожному номері буде опубліковано 4-6 високоякісні дослідницькі статті на теми монетарної політики, фінансової стабільності, макроекономічного моделювання і прогнозування та інші питання, що входять до компетенції центрального банку. Статті проходитимуть ретельне рецензування провідними вітчизняними та закордонними фахівцями у відповідних сферах. Завдяки таким змінам центральний банк має на меті перетворити "Вісник НБУ" на провідне науково-практичне видання країни. Крім того, журнал буде максимально інтегровано в міжнародні системи знань і публікацій. З цією метою він відтепер публікуватиметься не лише української мовою, як це відбувалося досі, а й англійською.

Осінній номер журналу присвячено питанням монетарної політики.

У статті "Інфляційні очікування в Україні: довгий шлях до закріплення?" Олів’є Куабіон і Юрій Городніченко обговорюють різні аспекти формування інфляційних очікувань економічних суб’єктів в Україні. Автори стверджують, що в умовах переходу до режиму інфляційного таргетування (ІТ) розробники монетарної політики в НБУ повинні приділяти особливу увагу коливанням обмінного курсу гривні, щоб уникнути надмірної мінливості інфляційних очікувань домогосподарств і фірм в Україні.

Більш стратегічні питання переходу до режиму ІТ в Україні висвітлюються у матеріалі "Стратегічний документ з монетарної політики в умовах запровадження в Україні інфляційного таргетування" Володимира Лепушинського. Попередні результати саме цієї праці лягли в основу затвердженого в серпні 2015 року Правлінням НБУ проекту Основних засад грошово-кредитної політики на 2016 – 2020 роки.

Стаття "Досвід інфляційного таргетування: уроки для України" Девіда Ваври досліджує результати модернізації монетарної політики окремих центральних банків протягом останніх трьох десятиліть. Автор доходить висновку, що успіх реалізації нового режиму монетарної політики та зміцнення довіри до нього повністю залежить саме від швидкості формування і впровадження регулятором елементів системи ІТ.

Питання налагодження системи макроекономічних моделей у центральному банку для цілей макроекономічного прогнозування та аналізу монетарної політики Сергій Ніколайчук та Юрій Шоломицький розглядають в статті "Використання макроекономічних моделей для монетарної політики в Україні". Окреслюючи набір макроекономічних моделей, що вже використовуються в НБУ, автори роблять висновок про прийнятність аналітично-прогнозної системи для підтримки процесу прийняття рішень з питань монетарної політики в умовах ІТ. Водночас, узагальнюючи міжнародний досвід, вони окреслюють напрямки подальшого удосконалення модельного інструментарію.

Новий номер "Віснику НБУ", який відтепер публікуватиметься лише в електронному форматі, розміщено на офіційному інтернет-представництві НБУ. Журнал виходитиме зі щоквартальною періодичністю. У грудні 2015 року буде опубліковано наступний номер журналу, до роботи над котрим запрошуються всі охочі представники профільних експертних та академічних кіл. "Ми відкриті для обміну думками і взаємодії, тому запрошуємо до співпраці всіх небайдужих фахівців з питань діяльності банківського сектору та фінансового ринку, які ставлять перед собою амбітні цілі й готові докласти зусиль до їх реалізації", - закликав Голова Редакційної колегії журналу, заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб.

 

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини