Перейти до вмісту

Публікація

У Національного банку відбулося щорічне засідання Наглядової Ради Проекту Канада-МВФ "Розбудова інституційної спроможності НБУ"

29 жовтня 2015 року у Національного банку відбулося щорічне засідання Наглядової ради Проекту Канада-МВФ "Розбудова інституційної спроможності НБУ" за участі керівництва  Національного банку на чолі з заступником Голови Владиславом Рашкованом, Групи керівництва Проектом у Головному офісі МВФ у складі менеджеру Проекту Стівена Суарея та фахівця МВФ Бренди Сильвестр, команди Проекту в Україні на чолі з її керівником Марко Шкребом, Постійного представника МВФ в Україні Жерома Ваше та посадових осіб Посольства Канади в Україні Каріма Моркоса та Чжена Чжана.

Основні питання, що обговорювалися під час засідання включали: огляд діяльності Проекту  і прогрес, досягнутий упродовж минулого року, та узгодження видів діяльності, напрямків і пріоритетів для надання технічної допомоги в рамках Проекту на наступний період.

Заступник Голови Національного банку Владислав Рашкован наголосив на важливості та ефективності підтримки, яка надається Проектом процесам трансформації та реорганізації, ініційованим НБУ, а також виконанню зобов’язань НБУ в рамках Механізму розширеного фінансування  МВФ. Він також підкреслив, що запропоновані НБУ рекомендації стосовно питань трансформації, стратегічного планування, монетарної політики та банківського нагляду, а також високий рівень професіоналізму експертів сприяли тому, що цей Проект став одним з найбільш успішних проектів, що реалізовувалися в НБУ.

Про діяльність в рамках Проекту протягом останнього року розповів Стівен Суарей. Зокрема, він наголосив, що Проект і надалі зосереджуватиметься на основних напрямках своєї діяльності та надаватиме допомогу, необхідну для подальшого зміцнення інституційної спроможності НБУ, операційної трансформації грошово-кредитної політики, банківського нагляду та інших сфер. До того ж, роботу Проекту буде розширено з метою надання технічної допомоги Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, адже належний розвиток усіх фінансових ринків (капіталу, страхування і т.д. ) є обов’язковою передумовою для стабільного функціонування і стійкого зростання української банківської системи.

Керівник відділу співробітництва з питань розвитку Посольства Канади Карім Моркос зазначив, що Канада продовжує вважати Україну дуже важливим партнером та надавати їй істотну підтримку, зокрема, шляхом інвестування в українську економіку. Він також відзначив успішність проекту та задоволеність його результатами.

Усі учасники засідання підкреслювали важливість забезпечення належної координації діяльності донорів, що становитиме одне із завдань нового Керівника Проекту - Марко Шкреба, наступника Віма Фонтейне, який обіймав цю посаду та керував Проектом протягом останніх чотирьох років.

Інформація про Проект

Проект технічної допомоги Канада-МВФ "Розбудова інституційної спроможності НБУ", що здійснюється за фінансування Канадського Уряду та виконується МВФ, було розпочато в 2009 році. Запланована тривалість проекту - до кінця квітня 2017 року (з можливістю продовження).

Стратегічна мета програми технічної допомоги полягає у наданні підтримки з відновлення макроекономічної стабільності та закладення підвалин, необхідних для стійкого та збалансованого економічного зростання в Україні. Зокрема, програма спрямована на покращення формулювання та впровадження монетарної політики, здійснення валютних операцій, кризового управління та реструктуризації банків, банківського регулювання та нагляду, ведення бухгалтерського обліку за стандартами МСФЗ, забезпечення фінансової стабільності, модернізацію НБУ та стратегічне планування.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини