Перейти до вмісту

Публікація

Національний банк трансформує електронний документообіг

Національний банк розвиватиме та вдосконалюватиме систему електронного документообігу.

"Наше глобальне завдання в цьому питанні зменшити бюрократичну складову в офіційному спілкуванні Національного банку, зробити його сучасним і оперативним. Для цього ми поділили документообмін на чотири функціональні блоки: внутрішній документообіг, обмін інформацією з банками, громадянами та юридичними особами, а також державними органами. Ми вже перевели наше спілкування з банками в електронний формат. Ми також налагодили документообмін із громадянами та фізичними особами завдяки роботі "Єдиного вікна" у регіонах",- зазначив начальник управління стратегії та реформування банківської системи Національного банку Михайло Відякін.

За словами начальника управління стратегії та реформування банківської системи, Національний банк ще має вдосконалити електронний документообіг з урядовими відомствами, що дасть змогу поліпшити комунікацію між державними органами, зробити її ефективнішою.

Найбільших удосконалень потребує внутрішній документообіг центробанку: лише за першу половину цього року було зафіксовано понад 150 000 друкованих документів, що потребує значних матеріальних витрат. Саме тому цьому питанню приділяється найбільша увага.

"Частка друкованих документів у внутрішньому документообміні банку неймовірно висока. Своєрідний електронний документообіг у НБУ існував давно, проте його робота поки що залишає бажати кращого. Всередині Національного банку використовується широке коло програм та програмних комплексів для здійснення документообміну, це складний та заплутаний процес. Ми хочемо максимально уніфікувати програмне забезпечення та в ідеалі використовувати єдиний софт для організації документообігу НБУ із різними рівнями доступу для захисту інформації",- зауважив Михайло Відякін.

Значний наявний потік друкованої документації Національний банк планує повністю перевести на електронні носії інформації, а також створити електронний архів документів.

"Позитивні зміни у внутрішньому документообігу Національного банку вже розпочалися: в нас уже працює онлайн-портал, який обслуговує роботу нещодавно створених спеціалізованих комітетів Правління Національного банку. Це дуже зручно та екологічно відповідально: раніше для підготовки до засідань потрібно було роздруковувати велику кількість документів, а тепер усі учасники засідань можуть зайти на портал у розділ відповідного комітету й переглянути робочі документи в електронній версії у будь-який час зі своїх портативних пристроїв",- сказав Михайло Відякін.

Крім того, у жовтні 2015 року Правління Національного банку України прийняло постанову №720 про використання корпоративної електронної пошти (e-mail), що є одним із векторів розвитку сучасного документообігу всередині центробанку.

"Цією постановою фактично визнано листи електронною поштою з корпоративної скриньки центробанку офіційним засобом зв’язку. Це значно спрощує процес узгодження рішень та розподіл внутрішніх задач,- наголосив начальник управління стратегії та реформування банківської системи Національного банку. - Найголовніше, що це нововведення було запроваджене не для проформи, це діючий інструмент. Новий порядок використання e-mail уже отримав схвальні відгуки співробітників".

Таким чином Національний банк прагне вивести культуру використання різних інструментів ділового листування на один рівень із іншими світовими центробанками та комерційними структурами.

"Постанова № 720 регламентує використання корпоративної електронної пошти й описує норми ділового листування електронною поштою. Вони є загальноприйнятими і вживаними у ділових колах, проте у центробанку цьому раніше не приділяли жодної уваги, ми це виправили. Наразі вже запущено електронний курс для співробітників центробанку, який допомагає опанувати основні правила роботи з електронними листами",- сказав Михайло Відякін.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини