Національний банк України оновив розділ «Статус роботи щодо легалізації власників банків». Опубліковано оновлену інформацію щодо роботи по забезпеченню прозорості структури власності банків України. У опублікованій інформації вказаний статус щодо кожного з банків, до структури власності у регулятора були зауваження.
На сьогодні Національний банк вважає прозорою структуру власності 85 банків (97,21% банківської системи за активами).
"У 8 банках структура власників приводиться у відповідність до діючих вимог. Це банки, які погодили свою майбутню структуру з регулятором – власники отримали від нас погодження на набуття істотної участі, однак такі власники ще не переоформили на себе акції чи корпоративні права, тобто процес легалізації завершений не до кінця. В 16 банках триває процес розгляду пакетів документів власників і ще в п'яти банках ми проводимо додаткову роботу з тією інформацією, яку нам заявили", - повідомив заступник директора Департаменту реєстраційних питань та ліцензування Олександр Бевз.
За його словами, основна частина процесу забезпечення прозорості структури власності банків планується завершити до кінця І кварталу 2016 року. "Це не означає, що 1 квітня 2016 року всі, хто ще не визнаний прозорим, будуть виведені з ринку. Станом на цю дату регулятор планує прийняти рішення щодо пакетів документів, які подані для легалізації власників, а до банків, власники яких не вжили заходів для забезпечення прозорої структури власності, будуть застосовані відповідні заходи впливу", - зазначив Олександр Бевз.
Нагадаємо, що станом на сьогодні за непрозору структуру власності був виведений з ринку один банк – ПАТ "ТК Кредит".
Національний банк України продовжуватиме на постійній основі моніторинг структур власності банків України, в тому числі – після завершення основного етапу легалізації, який наразі триває. Зокрема, регулятор ініціюватиме зміни до законодавства, за якими структура власності банку визнаватиметься непрозорою у разі набуття істотної участі в банку без погодження НБУ.