Перейти до вмісту

Публікація

Голова Національного банку України провела зустріч з наглядовою радою ПАТ "Банк Кредит Дніпро"

Валерія Гонтарева зустрілася із членами наглядової ради ПАТ "Банк Кредит Дніпро" 22 березня 2016 р. у Національному банку України. Нещодавно її членами стали відомі міжнародні економісти та фінансисти: французький економіст та політик, голова Міжнародного валютного фонду  (2007 ‒ 2011) Домінік Стросс-Кан; шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Ослунд; французький економіст та дипломат, президент Rothschild Conseil International  (1999 ‒ 2004) Жан-П’єр Сальтьєль та засновник та керуючий партнер компанії 4I Capital Partners Алекс Мунтяну.

Валерія Гонтарева привітала міжнародних економістів та фінансистів у новій для них ролі. "Дуже приємно бачити в наглядовій раді українського банку фахівців високого міжнародного рівня. Залучення таких спеціалістів у наглядову раду українського банку говорить про нову еру в корпоративному управлінні банківської системи".

Учасники зустрічі обговорили основні виклики банківської системи України та окреслили першочергові завдання і перспективи розвитку фінансового сектору на найближчий час.

Валерія Гонтарева зазначила, що однією з невід’ємних і важливих складових реформи фінансової системи України є запровадження міжнародних норм корпоративного управління в українських банках. "У стратегії розвитку державних банків ми передбачили вхід в їх капітал таких організацій як ЄБРР чи Міжнародна фінансова корпорація. Це вкрай важливий крок для покращення якості корпоративного управління в цих банках", - зазначила Голова Національного банку України.  

Гості відзначили успіхи керівництва Національного банку в проведенні реформи фінансового сектору, зазначивши, що перед українськими банками все ще залишається багато непростих завдань і проблем.

"Очевидно, що в проведенні реформ в Україні Національний банк - один з лідерів. Банківська система стає прозорішою та більш стійкою за рахунок підвищення якості контролю та нагляду за діяльністю банків", - зазначив Домінік Стросс-Кан. Він відмітив, що є ще багато невирішених проблем: "Проблеми обмеженого кредитування промисловості та малого і середнього бізнесу, високій залежності ринку від зовнішніх та внутрішніх ризиків. Уважаю, що не дивлячись на всі труднощі, Україні пора починати активніше боротися за свій добробут і розвиток у всіх напрямах".

Шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Ослунд також підтримав Національний банк у правильності його кроків з реформування фінансового сектору, зазначивши, що реформи Національного банку високо ціняться за кордоном, а регулятора там сприймають як гаранта реформ в Україні.

Валерія Гонтарева подякувала міжнародним колегам за високу оцінку діяльності Національного банку та висловила сподівання, що запрошення незалежних директорів до наглядових рад стане звичною практикою для українських банків.  

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини