Валерія Гонтарева зустрілася із членами наглядової ради ПАТ "Банк Кредит Дніпро" 22 березня 2016 р. у Національному банку України. Нещодавно її членами стали відомі міжнародні економісти та фінансисти: французький економіст та політик, голова Міжнародного валютного фонду (2007 ‒ 2011) Домінік Стросс-Кан; шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Ослунд; французький економіст та дипломат, президент Rothschild Conseil International (1999 ‒ 2004) Жан-П’єр Сальтьєль та засновник та керуючий партнер компанії 4I Capital Partners Алекс Мунтяну.
Валерія Гонтарева привітала міжнародних економістів та фінансистів у новій для них ролі. "Дуже приємно бачити в наглядовій раді українського банку фахівців високого міжнародного рівня. Залучення таких спеціалістів у наглядову раду українського банку говорить про нову еру в корпоративному управлінні банківської системи".
Учасники зустрічі обговорили основні виклики банківської системи України та окреслили першочергові завдання і перспективи розвитку фінансового сектору на найближчий час.
Валерія Гонтарева зазначила, що однією з невід’ємних і важливих складових реформи фінансової системи України є запровадження міжнародних норм корпоративного управління в українських банках. "У стратегії розвитку державних банків ми передбачили вхід в їх капітал таких організацій як ЄБРР чи Міжнародна фінансова корпорація. Це вкрай важливий крок для покращення якості корпоративного управління в цих банках", - зазначила Голова Національного банку України.
Гості відзначили успіхи керівництва Національного банку в проведенні реформи фінансового сектору, зазначивши, що перед українськими банками все ще залишається багато непростих завдань і проблем.
"Очевидно, що в проведенні реформ в Україні Національний банк - один з лідерів. Банківська система стає прозорішою та більш стійкою за рахунок підвищення якості контролю та нагляду за діяльністю банків", - зазначив Домінік Стросс-Кан. Він відмітив, що є ще багато невирішених проблем: "Проблеми обмеженого кредитування промисловості та малого і середнього бізнесу, високій залежності ринку від зовнішніх та внутрішніх ризиків. Уважаю, що не дивлячись на всі труднощі, Україні пора починати активніше боротися за свій добробут і розвиток у всіх напрямах".
Шведський економіст, старший науковий співробітник Atlantic Council Андерс Ослунд також підтримав Національний банк у правильності його кроків з реформування фінансового сектору, зазначивши, що реформи Національного банку високо ціняться за кордоном, а регулятора там сприймають як гаранта реформ в Україні.
Валерія Гонтарева подякувала міжнародним колегам за високу оцінку діяльності Національного банку та висловила сподівання, що запрошення незалежних директорів до наглядових рад стане звичною практикою для українських банків.