Національний банк України ініціює запровадження в Україні успішної європейської традиції – проведення банками, державними установами, навчальними закладами та громадськими організаціями Всеукраїнського тижня фінансової грамотності та днів заощаджень в Україні.
За словами першого заступника Голови Національного банку України Бориса Приходька, про своєчасність і доречність національних заходів з підвищення фінансової грамотності свідчить успішна реалізація проекту навчання дітей у школах і літніх дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
Близько 3 000 дітей і підлітків віком від 9 до 16 років, які відпочивали та набиралися сил і здоров’я перед новим навчальним роком, узяли участь у цьому проекті. Навчання основам фінансової грамотності проходило у форматі інтерактивних занять у 47 літніх таборах 15 регіонів України впродовж червня – серпня 2013 року. Усі заняття проводилися з урахуванням вікових особливостей дітей і підлітків тренерами-волонтерами, які отримали відповідну теоретичну та практичну підготовку. Серед волонтерів, які долучилися до проекту Національного банку України та навчали дітей основам фінансової грамотності, були як звичайні викладачі, так і представники банків України, Університету банківської справи тощо.
Такі заходи проводилися відповідно до Плану заходів Національного банку України з підвищення рівня фінансової грамотності населення України на 2013 рік та за підтримки Міністерства освіти та науки України.
"Фінансова грамотність – це саме той достатній рівень знань і навичок у сфері фінансів, який дає змогу правильно оцінювати фінансову ситуацію і приймати виважені рішення", – відзначив Борис Приходько. Він додав, що фінансово освічена людина грамотно управляє своїми грошовими коштами, веде облік доходів і витрат, уникає зайвої заборгованості, планує особистий бюджет, робить заощадження, орієнтується в складних продуктах, що пропонуються фінансовими інститутами.
"Як правило, фінансовій грамотності навчаються через величезну кількість помилок і спроб, поступово набуваючи досвід. Працюючи з молодим поколінням, ми плануємо уникнути цього та виростити фінансово освічених, заможних і щасливих українців", − повідомив Борис Приходько.
Крім того, перший заступник Голови Національного банку України наголосив: "Основною метою всіх заходів Національного банку України, спрямованих на підвищення рівня фінансової грамотності населення, є надання нашим громадянам інформації про основи фінансових знань і, як результат, зростання доходів українців і сталий економічний розвиток усієї країни".
Також він розповів, що Національний банк України має намір у наступному році розширити межі зазначеного проекту за рахунок участі в ньому більшої кількості партнерів із всеукраїнських і регіональних громадських організацій та ініціатив, а також залучити до його проведення місцеві адміністрації. "Адже вирішувати проблему низького рівня фінансової просвіти громадян, що може призвести до негативних наслідків не тільки для споживачів фінансових послуг, а й для держави, приватного сектору та суспільства в цілому, потрібно також спільними зусиллями органів державної влади, бізнесу, некомерційних організацій та громадян нашої країни", − відзначив Борис Приходько.