Перейти до вмісту

Публікація

Бізнес продовжує покращувати очікування щодо рівня інфляції

Український бізнес суттєво покращив очікування щодо рівня інфляції. Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, яке Національний банк України провів у IІІ кварталі 2016 року. В середньому, вони очікують зростання споживчих цін на 13.8% протягом наступних 12 місяців. Натомість, минулого кварталу вони прогнозували інфляцію на рівні 18.9%.

Покращення інфляційних очікувань підприємств та їх поступове наближення до прогнозів Національного банку триває вже півроку. Це є як наслідком зниження інфляції до поточного однознакового рівня, так і свідченням поступового посилення впевненості бізнесу, що Національний банк здатний виконати ціль з рівня інфляції – 12% у 2016 році та 8% у 2017 році.

Водночас підприємства оптимістично налаштовані щодо пожвавлення економічної активності. Після тимчасового погіршення на початку року ділові очікування покращуються другий квартал поспіль. У IІІ кварталі 2016 року індекс ділових очікувань становив 109.2%. Це є найвищим значенням з І кварталу 2014 року.

Пожвавлення ділової активності очікують респонденти усіх видів економічної діяльності, крім будівництва. Найбільш оптимістичні прогнози, як і в попередньому кварталі, у підприємств торгівлі, переробної промисловості та сільського господарства.

Оптимізм переважає в очікуваннях щодо обсягів реалізації продукції власного виробництва та інвестиційних видатків на машини, обладнання та інвентар.

З огляду на позитивні ділові очікування, підприємства прогнозують зростання своїх потреб у позикових коштах найближчим часом. Понад третина опитаних планує брати банківські кредити для фінансування своєї діяльності, і  переважна більшість з них - у національній валюті.

Довідково

В опитуванні взяли участь 692 підприємств із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників. Результати опитувань є відображенням лише думки респондентів – керівників підприємств України і не є оцінками Національного банку України.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини