Від сьогодні на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України функціонуватиме розділ “Фінансова грамотність”.
“Створення на офіційному сайті Національного банку України окремого розділу, присвяченого питанням фінансової грамотності, є логічним продовженням реалізації відповідних національних просвітницьких заходів”, – сказав перший заступник Голови Національного банку України Борис Приходько.
За його словами, розділ “Фінансова грамотність” створений для того, щоб кожен бажаючий мав змогу отримати корисну для себе інформацію, зокрема щодо вибору інструменту заощадження, ведення сімейного бюджету, уникнення зайвих витрат і боргів, орієнтування в різноманітних послугах і продуктах, що пропонуються фінансовими інститутами. Адже фінансові знання та навички є запорукою прийняття ефективних та обачних фінансових рішень, що дають змогу керувати власним матеріальним благополуччям, покращувати якість і рівень життя як окремої людини, так і суспільства загалом.
Також у розділі – актуальні новини, прес-релізи про події, пов’язані з підвищенням фінансової грамотності українців, інформація про заплановані заходи Національного банку України та його партнерів у цій сфері.
“Упевнений, що матеріали розділу “Фінансова грамотність” багатьом будуть корисними та сприятимуть підвищенню рівня їх фінансової обізнаності, а також заохочуватимуть українців приймати зважені фінансові рішення”, – зауважив Борис Приходько та додав, що фінансово грамотні люди більше захищені від фінансових ризиків і непередбачуваних ситуацій. Уже сьогодні можна відзначити, що увага населення до фінансових питань посилюється. Люди різного віку активно цікавляться інструментами заощадження та збереження коштів, сучасними технологіями у сфері фінансових послуг. Ця тенденція притаманна не тільки Україні, а й всьому світу.
Належний рівень фінансової грамотності та ефективна система захисту споживачів фінансових послуг сприятимуть зменшенню ризиків, забезпечуватимуть можливість населення ефективно використовувати фінансові послуги, приймати раціональні рішення та зміцнювати власний добробут, зокрема за рахунок ефективного розподілу наявних грошових ресурсів і планування майбутніх витрат.