Перейти до вмісту

Публікація

Національний банк України завершує 2013 рік введенням в обіг пам’ятних монет "1120 років м. Ужгороду"

25 грудня 2013 року Національний банк України ввів в обіг пам’ятні монети "1120 років м. Ужгороду".

"2013 рік ми завершуємо випуском пам’ятних монет "1120 років м. Ужгороду" номіналами 10 і 5 гривень, які традиційно виготовлені зі срібла і нейзильберу відповідно", – проінформувала начальник Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України Тамара Лошманова.

Вона розповіла, що пам’ятні монети "1120 років м. Ужгороду" поповнили серію "Стародавні міста України" та присвячені мальовничому місту Ужгороду, розташованому на берегах ріки Уж, яке виникло як фортеця та було свідком багатьох історичних подій у Закарпатті.

"Монети мають, на наш погляд, цікаве і нестандартне художнє рішення, навіть романтичне − на їх аверсі і реверсі зображено гілочки сакури, адже саме в Ужгороді висаджена найбільша в Європі алея сакур", − сказала Тамара Лошманова та додала, що сакуру – декоративну японську вишню – завезли до Ужгорода з Відня у 1923 році, і тепер вона є окрасою є адміністративного центру Закарпатської області, прикрашаючи береги річки Уж.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, маса в чистоті – 31,1 г, категорія якості карбування – "пруф", тираж – 2 000 штук. Гурт монети – гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", тираж – 30 000 штук. Гурт  монети – рифлений.

Придбати пам’ятні монети "1120 років м. Ужгороду" можна в територіальних управліннях Національного банку України та дистриб’юторів Національного банку України з продажу пам’ятних монет. Монета зі срібла в подарунковому футлярі коштує 565 гривень, із нейзильберу – 25 гривень.

Над створенням монет працювали художники Олександр Кузьмін і Марія Скоблікова та скульптори Володимир Дем’яненко і Володимир Атаманчук.

Упродовж 2013 року Національний банк України ввів в обіг 42 види (29 найменувань) пам’ятних монет загальним тиражем близько 653 000 штук.

Усі пам’ятні монети є дійсним платіжним засобом України й обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини