Перейти до вмісту

Публікація

Схвалення програми МВФ та реалізація економічних реформ сприятимуть стабілізації валютного курсу

Послабленню тиску на валютний курс сприятиме низка об’єктивних чинників, зокрема зниження суспільно-політичного напруження в країні, схвалення МВФ програми співпраці з Україною та можливість отримання доступу до фінансових ресурсів міжнародних кредиторів, про це повідомив радник Голови Національного банку України Валерій Литвицький.

 

 

Національний банк України ретельно відстежує ситуацію на валютному ринку та використовує наявні інструменти монетарної політики для відновлення економічної активності України.

“Ми віримо в успіх структурних економічних реформ та вважаємо, що досягнута рівновага на валютному ринку не є остаточною. Вона відбиває лише поточні складні економічні та політичні реалії, але з часом економіка сформує баланс попиту і пропозиції, що базуватиметься на посиленні гривні”, – сказав він та висловив упевненість щодо успішності візиту української делегації до Вашингтона.

Валерій Литвицький запевнив, що зі схваленням нової програми “Стенд-бай” відновиться приплив прямих та портфельних інвестицій в Україну, легше здійснюватимуться запозичення, працюватимуть запроваджені програми з поповнення валютної пропозиції через канали ЄБРР.

Ситуація на валютному ринку віддзеркалює і очікування. “Курс не може не реагувати на такі ускладнення, як нестабільна політична ситуація, поновлення економічного спаду, певне посилення цінового тиску, відплив капіталу та грошей населення з банків, тому Голова Національного банку України неодноразово наголошував, що це реальний курс, який віддзеркалює ринкові механізми, які сьогодні притаманні економіці України, – вважає радник Голови Національного банку. – Посилюватиметься економіка, відновлюватиметься її активність, тоді й курс відповідно змінюватиметься”.

Проте на формування попиту та пропозиції на валютному ринку вагомий вплив має не тільки політична, а й психологічно-емоційна складова. “Ми дуже розраховуємо, що населення керуватиметься не лише емоціями, а й прагматикою, розуміючи, що можна сильно програти на прагненні купити валюту за будь-яку ціну”, – сказав радник Голови Національного банку України. Фаза перекупівлі валюти може змінитися фазою її перепродажу.

Рано чи пізно певною розрядкою мають завершитися всі політичні загострення і завдання Національного банку України полягатиме в тому, щоб використати стабілізацію для відновлення довіри українця до своєї валюти. Отже, фахівець закликав населення не брати приклад з валютних спекулянтів, які професійно знаються на таких операціях, а намагатися не реагувати надмірно емоційно та не хеджуватися в іноземній валюті.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини