Директор Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем Наталія Синявська повідомила, що аналіз статистичних даних функціонування системи електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП) свідчить про те, що “система протягом 2013 року успішно виконувала покладені на неї функції державної системи міжбанківських розрахунків, задовольняла потреби її учасників у переказі коштів, забезпечувала максимальну швидкість, прозорість, високий рівень безпеки та надійності проведення платежів”.
Станом на 1 січня 2014 року учасниками СЕП були 423 установи, із них:
- 180 – банки України;
- 178 – філії банків України;
- 28 – органи Державної казначейської служби України;
- 37 – установи Національного банку України.
У 2013 році учасниками СЕП здійснено 347,61 млн. початкових платежів та надіслано електронних розрахункових повідомлень на суму 12,69 трлн. грн., що більше на 4% за кількістю і на 8% за сумою порівняно з 2012 роком.
Переважна більшість початкових платежів та електронних розрахункових повідомлень була надіслана до СЕП банками України та їх філіями –323,69 млн. документів (93% від їх загальної кількості).
Як зауважила Наталія Синявська, учасники системи, ураховуючи свої потреби, самостійно вирішують – працювати за окремим чи консолідованим кореспондентським рахунком.
Найбільшим попитом серед учасників СЕП користувалася третя модель обслуговування консолідованого кореспондентського рахунку, за якою юридична особа має консолідований кореспондентський рахунок і внутрішньобанківську міжфілійну платіжну систему, яка забезпечує проведення переказу коштів між філіями банку та взаємодію із СЕП для здійснення міжбанківського переказу коштів філіями банку.
У 2013 році учасники СЕП, які працювали за цією моделлю, надіслали 161,43 млн. початкових платежів і електронних розрахункових повідомлень, що становить 46% від їх загальної кількості.
У 2013 році в середньому за день СЕП оброблялося 1,39 млн. початкових платежів та електронних розрахункових повідомлень на суму 50,54 млрд. грн.
“Середньоденний залишок коштів на рахунках учасників СЕП становив 27,82 млрд. гривень, а середньодобовий коефіцієнт обігу коштів − 1,81”, − зазначила Наталія Синявська.
Вона наголосила, що стабільна та надійна робота СЕП у 2013 році дала змогу її учасникам швидко та безперебійно проводити розрахунки в межах України, гарантуючи безпеку здійснення електронних платежів і високий рівень захисту транспортування платіжної та технологічної інформації.