Перейти до вмісту

Публікація

7 лютого 2014 року Національний банк України вводить в обіг пам’ятну монету “Визволення Нікополя від фашистських загарбників”

Національний банк України 7 лютого 2014 року вводить в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень "Визволення Нікополя від фашистських загарбників". Випуск монети присвячений 70-тій річниці звільнення міста Нікополя Дніпропетровської області від фашистських окупантів.

"Визволення Нікополя – знакова подія Великої Вітчизняної війни. Мужність військових, що сміливо захищали свою Батьківщину, назавжди залишиться в пам’яті українського народу. Тому з великою вдячністю і повагою до героїв Національний банк України увічнює їх подвиг випуском пам’ятної монети", − зазначив директор Генерального департаменту регулювання грошового обігу Віктор Нестеренко.

Він розповів, що Національний банк України в 2013 році розпочав карбувати пам’ятні монети, присвячені визволенню України від фашистських загарбників. "Зокрема, крім монети "Визволення Нікополя від фашистських загарбників", яка сьогодні вводиться в обіг, уже випущені пам’ятні монети "Визволення Харкова від фашистських загарбників", "Визволення Донбасу від фашистських загарбників", "Прорив радянськими військами німецької лінії оборони "Вотан" та визволення Мелітополя", "Битва за Дніпро (до 70-річчя визволення Києва від фашистських загарбників)". Цього року побачать світ ще дві пам’ятні монети, присвячені подіям Великої Вітчизняної війни – "Корсунь-Шевченківська битва (до 70-річчя визволення України від фашистських  загарбників)" та "70 років визволення України від фашистських загарбників". А завершить цикл цієї тематики в 2015 році монета, присвячена 70-річчю перемоги у Великій Вітчизняній війні", – сказав Віктор Нестеренко.

Монету "Визволення Нікополя від фашистських загарбників" номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування − "спеціальний анциркулейтед", тираж – 20 000 штук. Гурт монети − рифлений.

Вартість пам’ятної монети – 25 гривень, а придбати її можна в територіальних управліннях Національного банку України та дистриб’юторів Національного банку України з продажу пам’ятних монет.

Над створенням монети працювали художники та скульптори: Анатолій Дем’яненко, Світлана Дуденко, Святослав Іваненко, Володимир Атаманчук.

Довідково

Визволення Дніпропетровської області почалося 8 вересня 1943 року. Упродовж 1943 – 1944 років на теренах України Червона армія здійснила багато вдалих військових операцій. Так, 30 – 31 січня 1944 року війська III та IV Українських фронтів розгорнули наступ на Нікопольсько-Криворізькому напрямку, раптовими ударами прорвали ворожу оборону і 8 лютого 1944 року визволили Нікополь. У боях за місто було знищено 12 ворожих дивізій.

На честь звільнення Нікополя 8 лютого 1944 року в Москві пролунав артилерійський салют із 12 залпів зі 124 гармат.

10 березня 1944 року була визволена вся територія Дніпропетровської області. За майстерні бойові дії під час форсування Дніпра та звільнення Дніпропетровщини від фашистських окупантів більше півтисячі солдат та офіцерів отримали звання Героя Радянського Союзу, а майже ста військовим частинам присвоєні почесні найменування міст Дніпропетровської області.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини