Перейти до вмісту

Публікація

Науково-практичний журнал "Вісник НБУ" внесено у міжнародні бази досліджень IDEAS / RePEc та Index Copernicus International

Національний банк України продовжує інтегруватися до світової науково-дослідницької спільноти. У 2017 році "Вісник Національного банку України" було внесено у міжнародну базу економічних досліджень IDEAS / RePEc та міжнародну базу видань Index Copernicus International, що визнані науковцями всього світу, в тому числі й України, як майданчик для поширення наукових досягнень, а також для підтримки національної та міжнародної співпраці між науковцями, видавцями наукових журналів і науковими установами.

У новому випуску "Вісника НБУ" містяться науково-обґрунтовані статті за такими темами:

Підвищення точності прогнозування ВВП України

У першій статті випуску "Наукастинг ВВП України за допомогою доповненої факторами VAR (FAVAR) моделі" Антон Груй і Роман Лисенко пропонують систему для прогнозування поточного стану (наукастингу) квартального ВВП України, яка ґрунтується на використанні випереджальних індикаторів із різною частотою оприлюднення даних. Автори стверджують, що доповнена факторами VAR (FAVAR) модель здатна підвищити точність прогнозування ВВП.

Еволюція системи гарантування вкладів в Україні

Дослідження Андрія Даниленка "Еволюція системи гарантування вкладів в Україні до світових стандартів: макропруденційний аспект" акцентує увагу на важливості системи гарантування вкладів для забезпечення фінансової стабільності держави. Вивчаючи найкращий світовий досвід, автор виокремлює низку пропозицій щодо реформування системи гарантування вкладів в Україні.

Серед рекомендацій автора – перехід до диференційованої системи внесків до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб залежно від ризиків, які має кредитна установа; поетапне збільшення гарантованої суми вкладу; удосконалення взаємодії між учасниками системи фінансової безпеки; розширення практичного набору механізмів примусової реструктуризації (виведення з ринку) банків; підвищення ефективності реалізації активів неплатоспроможних банків; розширення кола фінансових інституцій ‒ учасниць системи гарантування вкладів за рахунок Ощадбанку, а також у перспективі – кредитних спілок.

Інвестиції домогосподарств та прийняття рішень про позички

Завершує випуск журналу стаття Павла Ілляшенка "Поведінкові фінанси: інвестиції домогосподарств та прийняття рішень про позички". Дослідник вважає, що недостатність уваги щодо поведінкових фінансів домогосподарств ускладнює здійснення ефективної фінансової політики та, відповідно, загрожує стабільності фінансової системи країни. Автор заповнює цю прогалину, проводячи ґрунтовний аналіз найбільш вагомих досліджень, що здатні поліпшити розуміння мотивів домогосподарств.

Нагадаємо, з вересня 2015 року "Вісник НБУ" публікується у відкритому доступі на сторінках офіційного інтернет-представництва НБУ зі щоквартальною періодичністю в електронному форматі англійською та українською мовами. Представлені в ньому статті відображають бачення і думки авторів і не є офіційною позицією Національного банку України.

Редакційна колегія видання запрошує науковців, експертів, фінансистів та представників банківської академічної спільноти долучитися до наукових пошуків в межах тематики журналу та надсилати дослідницькі матеріали для розгляду і публікації на адресу: [email protected].

Детальну інформацію про вимоги до статей можна отримати за посиланнями:

Вісник Національного банку України

Visnyk of the National Bank of Ukraine

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини