Перейти до вмісту

Публікація

Степан Кубів та Ніколай Георгієв оголосили про попередньо досягнуті домовленості щодо програми економічних реформ та надання Україні кредиту за програмою "Стенд-бай"

Сьогодні, 27 березня, у Національному банку України під час спільної прес-конференції Голова Національного банку України Степан Кубів та глава місії МВФ Ніколай Георгієв оголосили про досягнуте на рівні експертів порозуміння щодо програми економічних реформ, на підтримку якої Україні може бути надано дворічний кредит за програмою “Стенд-бай” у розмірі 14 – 18 млрд. доларів США. Відповідні домовленості мають бути схвалені Радою директорів МВФ.

 

 

Степан Кубів подякував представникам місії МВФ за конструктивний діалог протягом останніх трьох тижнів.

“Співпраця була абсолютно прозорою, ми надали всю необхідну інформацію для оцінки поточного стану української економіки та нашого бачення її перспектив розвитку, змін монетарної політики, відмови від фіксованого курсу і переходу на іншу модель монетарної політики, за що відповідає Національний банк України”, – повідомив Степан Кубів.

Разом з тим він зазначив, що в Національного банку і МВФ є спільне розуміння щодо шляхів стабілізації фінансової системи України, зокрема валютного та грошово-кредитного ринків.

“Продовження політики гнучкого курсу та запровадження нового монетарного режиму в перспективі ґрунтуватимуться на іншому підході, зокрема на інфляційному таргетуванні, а також управлінні процентною ставкою як основному інструменті монетарної політики ”, – зазначив Степан Кубів і додав, що відповідно до цієї моделі визначено декілька пріоритетів діяльності Національного банку України. Це відкрите й прозоре прийняття рішення Національним банком України з питань монетарної політики, діалог з банками та суспільством, а також прозоре інформування наших громадян про прийняті рішення.

“Ми мали багато проблем за всі роки незалежності України і нині настав час для прийняття ефективних рішень, реформ і змін”, – наголосив Степан Кубів. – Це належний моніторинг ліквідності, забезпечення стійкості банків на фінансовому ринку та, за необхідності, рекапіталізація банків, діяльність яких потребує термінового реагування”. Правлінням Національного банку України ухвалено рішення про створення групи високоваліфікованих спеціалістів щодо розроблення Стратегії розвитку банківської системи до 2020 року, зокрема модернізації структури банківського нагляду та роботи з непрацюючими активами за попередній період.

У свою чергу керівник місії МВФ в Україні Ніколай Георгієв подякував Голові Національного банку України та Уряду України за відкриту і конструктивну роботу з представниками місії. За його словами, місія МВФ досягла порозуміння з керівництвом України щодо програми економічних реформ в державі, які відбуватимуться в рамках програми “Стенд-бай”.

Так розмір фінансової допомоги міжнародної спільноти українській державі впродовж наступних двох років становитиме 27 млрд. доларів США, із них МВФ планує надати від 14 до 18 млрд. доларів США.

“Угоду, досягнуту з українським урядом, потрібно буде схвалити на засіданні Ради директорів МВФ. Рішення Ради очікується в квітні 2014 року, – відзначив Ніколай Георгієв. – Керівництво України має затвердити ґрунтовний та комплексний пакет попередніх заходів, спрямованих на стабілізацію економіки і створення умов для сталого розвитку”.

Керівник місії МВФ в Україні повідомив про те, що реформи мають відбутися, зокрема, у монетарній, валютно-курсовій, фіскальній та бюджетній політиці, фінансовому та енергетичному секторах з одночасним забезпеченням захисту найбільш незахищених верств населення. Також в Україні потрібно посилити боротьбу з корупцією та створити привабливий інвестиційний клімат.

За словами Степана Кубіва, програма з МВФ та іншими міжнародними організаціями стане реальним поштовхом для зміни ситуації в економіці України та “спусковим гачком” для розблокування фінансування України іншими фінансовими організаціями.

“Ця нова програма з МВФ розблокує та змінить на краще ситуацію в економіці та на фінансовому ринку України. Ми повернемо довіру наших громадян до банківської системи та зробимо так, що діяльність усіх банків буде прозорою і зрозумілою не лише сьогодні, а і в майбутньому”, – наголосив він.

Нагадаємо, у період з 4 до 26 березня 2014 року з метою ознайомлення з поточною економічною ситуацією в Україні та обговорення програми економічних реформ Уряду в Києві перебувала місія експертів Міжнародного валютного фонду.   

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини