14 травня 2018 року в Національному банку України відбудеться наступний дослідницький семінар на тему «Міжнародні бізнес-цикли: Оцінка ефектів світового ринку нафти». Результати дослідження, проведеного спільно з Йоханом Гарсом (Johan Gars) з Королівської шведської академії наук, представлятиме доктор Коні Оловсон (Coni Olovsson) з Центрального банку Швеції.
Дослідники оцінюють внесок екзогенних коливань на ринку нафти у міжнародні цикли ділової активності, а також порівнюють їх з екзогенними шоками, що виникають поза межами цього ринку. Автори стверджують, що запропонована ними модель здатна вирішити відомі проблеми невідповідності емпіричних результатів передбаченням теоретичних моделей. Зокрема, перша загадка полягає у тому, що, всупереч передбаченням моделей, емпіричні дослідження звичайно демонструють вищі коефіцієнти кореляції між країнами для рівнів випуску, аніж для рівнів споживання (consumption correlation puzzle). Друга проблема вимагає пояснення для відносно сильного позитивного кореляційного зв’язку між зайнятістю та інвестиціями, хоча в теорії їх співвідношення мало б бути негативним (international comovement puzzle). Учасники семінару отримають чудову нагоду оцінити безпосередньо та обговорити з автором дослідження можливі пояснення згаданих парадоксів.
Коні Оловссон працює старшим економістом дослідницького підрозділу Центрального банку Швеції. Він отримав ступінь доктора філософії Стокгольмського університету у 2004 році. У період з 2004 – 2008 викладав кількісні методи в макроекономіці у Стокгольмській школі економіки. З 2007-2013 р. був запрошеним дослідником Інституту міжнародних економічних досліджень (IIES). Наукові інтереси Коні Оловсона пов’язані з дослідженням питань макроекономіки, економічного зростання та вартості активів.
Робочою мовою семінару є англійська.
Попередньо ознайомитися з дослідженням можна за посиланням.
Адреса проведення семінару: м. Київ, вул. Інститутська 9, центральний вхід, к. 206.
Початок семінару о 14:00. Реєстрація учасників триватиме з 13:45 до 13:55. Відповідно до процедури відвідання режимних об’єктів, яким є Національний банк України, вхід до його будівлі відбувається за наявності документів, що посвідчують особу.
Для участі у семінарі необхідно подати заявку на електронну адресу: [email protected] до 17:00 11 травня 2018 року, зазначивши прізвище та ім’я учасника, місце роботи, контактні дані (телефон, е-mail). Враховуючи обмеженість місць, Національний банк залишає за собою право розгляду заявок та прийняття рішень щодо участі в семінарі кожного заявника. Результати буде повідомлено електронною поштою кожному з учасників.
З метою подальшої організації дослідницьких семінарів запрошуємо до співпраці потенційних доповідачів для презентації результатів своїх досліджень з питань, що пов’язані з діяльністю Національного банку України та роботою фінансової системи. Пропозиції (разом з бажаною датою семінару, презентаційними матеріалами, резюме та/або проектом статей) необхідно подавати для подальшого розгляду до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу [email protected]
З матеріалами відкритих наукових семінарів можна ознайомитись за посиланням.
Серію відкритих дослідницьких семінарів Національний банк України започаткував у липні 2015 року. Під час цих заходів представники академічних кіл, фахового та експертного середовища, міжнародних фінансових організацій, НБУ та інших центральних банків, мають змогу представити результати своїх дослідницьких проектів та обговорити їх у тісному експертному середовищі.