Зростання ІСЦ у січні на 1.0% (8.2% - в річному вимірі) визначалось в основному показниками небазової інфляції (0.8 в.п –внесок в зміну ІСЦ).
Місячні темпи росту базового ІСЦ зменшуються четвертий місяць поспіль (0.3% - у січні, 0.2 в.п. – внесок у зміну ІСЦ). Стабільність курсу гривні на фоні повільних темпів відновлення економіки спричинили уповільнення базової інфляції в річному вимірі до 7.3%.
Попри зростання обсягів депозитів (на 30.5% в річному вимірі) банківське кредитування відновлюється помірними темпами (2.8% зростання за рік), оскільки банки продовжують активно вкладати кошти в ОВДП. Таким чином, трансмісія сигналів грошово-кредитної політики НБУ в значній мірі відбувається через видаткову частину державного бюджету.
Стабільність НЕОК гривні стримувала зростання цін товарів, що входять до показника вузької базової інфляції до 2.2% (в річному вимірі, 0.1% - зміна за місяць).
Серед показників небазової інфляції найбільше зростали ціни на сирі продукти (1.7% зміна за місяць, 0.4 в.п. –внесок у зміну ІСЦ) та на товари і послуги, що регулюються адміністративно (1.7%- зміна за місяць, 0.3в.п.- внесок у зміну ІСЦ).
Підвищення акцизів та подорожчання нафти на світових товарних ринках обумовили зростання цін на паливо у січні на 5.4% (0.1 в.п. внесок у зміну ІСЦ). Таким чином, небазовий ІСЦ у січні зріс на 1.9% (9.9% - зміна в річному вимірі).
Пожвавлення кон’юнктури на світових товарних ринках стимулювало зростання індексу цін виробників у січні на 1.3%, при цьому ціни зростали у всіх галузях. Завдяки високій базі порівняння (ІЦВ у січні 2010 року зріс на 1.9%) зростання індексу цін виробників в річному вимірі уповільнилось з 18.7% у грудні 2010 року до 18.0% - у січні 2011 року.