Шановні пані та панове!
Незважаючи на окремі песимістичні прогнози, у I кварталі 2011 року відбулося пожвавлення економічної динаміки.
По-перше, зростання реального ВВП за оцінками Національного банку України в лютому перевищило 6%.
Поліпшуються й очікування бізнесу щодо подальшого економічного зростання. Ці дані ми отримали за результатами останнього кон’юнктурного опитування підприємств. Їх керівники суттєво підвищили оцінки розвитку своїх підприємств у перспективі найближчих як трьох, так і 12 місяців. Зокрема, вони передбачають покращання фінансово-економічного стану, зростання обсягів реалізації виробленої продукції та зайнятості.
Безсумнівно, оптимізму підприємствам додають позитивні поточні результати їх діяльності. У січні 2011 року порівняно із січнем 2010 року прибутки підприємств зросли майже на чверть, а збитки скоротилися на 10%. Завдяки цьому чистий прибуток в економіці досяг 5,3 млрд. грн.
По-друге, поступово зростають валютні резерви держави. На 1 квітня 2011 року їх обсяг перевищив 36 млрд. дол. США, що забезпечує фінансування імпорту товарів та послуг упродовж більше ніж 5 місяців майбутнього періоду. А це є ресурсом для забезпечення стабільності на валютному ринку.
По-третє, ми високо цінуємо той факт, що поступово зростає впевненість інвесторів до української економіки. Про що свідчить динаміка українських біржових індексів та цифри притоку капіталу в нашу державу. Судіть самі: за I квартал цього року біржовий індекс ПФТС зріс на 12,7%, а індекси нових ринкових економік у середньому лише на 1,7%. За січень-лютий цього року в Україну надійшло понад півмільярда доларів США прямих іноземних інвестицій.
По-четверте, населення переконалося, що його вклади захищені, а банки стабільні. Підтвердженням цього є швидке зростання вкладів громадян у банках України – за січень - березень цього року їх обсяг збільшився на 6%, або на 16 млрд. грн. Це вдвічі більше ніж у I кварталі 2010 року, коли банки змогли залучити лише 8 млрд. грн. Отже, зроблено ще один крок для появи на кредитному ринку так званих “довгих грошей”, для того, щоб заощадження людей не лежали “під матрацом”, а приносили їм стабільний дохід і одночасно працювали в інтересах розвитку економіки.
При цьому певне підвищення інфляції в березні не становить загрози макроекономічній стабільності та відповідно економічному зростанню.