Голова Національного банку України Степан Кубів 13 травня 2014 року в рамках Щорічних зборів Ради керуючих Європейського банку реконструкції та розвитку (далі – ЄБРР) зустрівся з главою делегації Швейцарії Беатрисою Мазер-Маллор і взяв участь у робочій зустрічі глав делегацій Групи країн – членів ЄБРР на чолі зі Швейцарією (далі – Група), до якої входить Україна.
Беатриса Мазер-Маллор запевнила представників української делегації в політичній підтримці українських урядових ініціатив щодо реформ у фінансовому та інших секторах економіки України та у фінансовій – шляхом надання нашій державі допомоги в розмірі 20 млн. швейцарських франків. Також вона повідомила про подальше розширення технічної допомоги і додаткове використання фінансових ресурсів, що спрямовуватимуться на розвиток аграрного та енергетичного секторів, малого й середнього бізнесу України.
За словами Беатриси Мазер-Маллор, Швейцарія в рамках співробітництва за програмою Stolen Assets Recovery (STAR) і надалі вживатиме заходів щодо недопущення вивезення з України та забезпечення повернення в країну незаконно привласнених українських активів.
Степан Кубів подякував главі делегації Швейцарії за підтримку дій української влади та повідомив про готовність Національного банку взяти на себе роль кооординатора допомоги міжнародних донорів, спрямованої на відновлення та розвиток банківського сектору України. “Це підвищить продуктивність програми, а також дасть змогу зекономити державні кошти”, – зазначив він і висловив сподівання на ефективне співробітництво з країнами Європи та Сполученими Штатами Америки щодо повернення незаконно виведених з України активів.
Разом з тим швейцарська сторона запропонувала створити донорський (трастовий) фонд в рамках активної співпраці зі стратегічними партнерами та підтримки ЄБРР економічних реформ в Україні.
"Національний банк України сприятиме консолідації банківської системи, – повідомив Степан Кубів під час обговорення діяльності групи країн – членів Групи. – Нинішній складний період водночас є нагодою для реформування фінансової системи, підвищення прозорості діяльності фінансових установ, поліпшення якості корпоративного управління і ризик-менеджменту".
Глави делегацій країн, що входять до Групи, під час робочої зустрічі обговорили стратегію і напрями діяльності ЄБРР на середньострокову перспективу та висловили одностайну думку щодо необхідності реалізації в Україні проектів з енергоефективності та розвитку енергетичного сектору в цілому, ураховуючи складну ситуацію, пов’язану з позицією Російської Федерації. Крім того, учасники зустрічі висловили підтримку українській делегації з огляду на події, що наразі відбуваються в Україні.
Степан Кубів запевнив присутніх, що після політичної та фінансової стабілізації та поступового повернення коштів населення в банківську систему, проведення заходів із капіталізації банків, Національний банк України забезпечить необхідне підґрунтя для відновлення кредитування реального сектору економіки в найближчі роки.