Директор Департаменту стратегії та реформування банківської системи Національного банку України Владислав Рашкован вважає, що вітчизняна банківська система конче потребує змін. Про це він заявив під час першої робочої сесії з розробки стратегії розвитку та реформування банківської системи України.
"Ситуація, яка склалася останнім часом в банківському секторі, наочно демонструє значні структурні проблеми. Проте, фінансова спільнота має реагувати на виклики стратегічно. Минув час лише тактичного, тимчасового розв’язання задач. Сьогодні слід думати перспективніше та ширше, планувати розвиток на наступні 3 – 5 років", – зазначив Владислав Рашкован.
Представники центрального банку разом з провідними банкірами, фахівцями з міжнародних та вітчизняних фінансових організацій спільно обговорили існуючі проблеми, способи їх розв’язання та головні напрями діяльності фінансової галузі. Учасники обговорили питання корпоративного управління, монетарного регулювання, інфраструктури та сталого розвитку фінансових установ, захисту прав кредиторів та вкладників, розширення інструментарію фінансових ринків, забезпечення ефективного банківського нагляду, а також вирішення проблем минулого, що гальмують прогрес банківської системи.
"Як показує досвід, дуже часто позиція банкірів щодо важливих системних питань співпадає з позицією Національного банку. Тож дуже логічною є пряма співпраця між регулятором і банківською спільнотою. І якраз сьогодні такий унікальний випадок, коли Національний банк створив платформу для дискусії усіх банківських асоціацій. Ми сподіваємося, що такий діалог – це перший крок на шляху до консолідації банківських асоціацій. Ми маємо зробити все можливе, щоб найближчим часом затвердити так звану карту змін для банківської системи, щоб ринок знав, куди він має рухатися", – сказав Владислав Рашкован.
Підсумовуючи результати сьогоднішньої зустрічі, він додав, що вдалося узагальнити головні орієнтири для подальшої розробки Стратегії розвитку банківського сектору України до 2020 року.
Так серед основних задач, які мають бути розв’язані в найближчому майбутньому, банкіри зазначають такі: загальна консолідація зусиль банківських асоціацій, зниження концентраційних ризиків у діяльності банків та розвиток санаційного ринку кредитування, зростання обсягів безготівкових розрахунків та активізація діяльності внутрішньої державної платіжної системи (НСМЕП), вдосконалення монетарної політики та перехід до інфляційного таргетування тощо.
Довідково
Участь у сесії з розробки стратегії розвитку та реформування банківської системи України взяли участь близько 70 представнків банківської спільноти. Серед них, зокрема, члени правління українських банків, представники банківського комітету Американської торгівельної палати, фінансового комітету Європейської бізнес асоціації, Форуму Провідних Міжнародних Фінансових Установ, НАБУ, АУБ, УКБС.