23 червня 2011 року в Національному банку України відбувся інформаційний день для представників засобів масової інформації.
Доповідачі:
Петрик Олександр Іванович – заступник директора Генерального економічного департаменту – директор Департаменту економічного аналізу та прогнозування;
Головко Віктор Анатолійович – директор Департаменту статистики та звітності;
Тетерук Анна Миколаївна – начальник Управління грошово-кредитної та фінансової статистики Департаменту статистики та звітності;
Чепурнова Наталія Іванівна – заступник директора Департаменту платіжного балансу;
Ніколайчук Сергій Анатолійович – начальник Управління методології, аналізу та прогнозування платіжного балансу Департаменту платіжного балансу;
Міщенко Володимир Іванович – директор Центру наукових досліджень Національного банку України.
На початку зустрічі Петрик Олександр Іванович поінформував усіх присутніх про завдання Генерального економічного департаменту, зазначивши, що “головною місією діяльності Генерального економічного департаменту є забезпечення керівництва Національного банку України та суспільства якісною статистичною та аналітично-прогнозною макроекономічною інформацією з метою вироблення ефективної політики Національного банку України” та надав роз’яснення щодо сфери відповідальності Генерального економічного департаменту Національного банку України.
Крім того, журналісти були ознайомлені з деякими новими аналітично-статистичними продуктами департаментів економічного аналізу та прогнозування, статистики та звітності, платіжного балансу, а також Центру наукових досліджень Національного банку України.
Петрик Олександр Іванович під час своєї презентації на тему “Що таке цінова стабільність в умовах України?” акцентував увагу на питанні цінової стабільності в умовах України, наголосивши, що відповідно до Конституції України основною функцією Національного банку України є забезпечення стабільності грошової одиниці України. Під час виконання своєї основної функції Національний банк має виходити із пріоритетності досягнення та підтримки цінової стабільності в державі, адже цінова стабільність – це збереження купівельної спроможності національної валюти шляхом підтримання в середньостроковій перспективі низьких, стабільних темпів інфляції. Крім того, роз’яснив методологію розрахунку інфляції, структуру споживчого кошику і розповів про основні умови, необхідні для режиму, що базується на ціновій стабільності.
Головко Віктор Анатолійович у своєму виступі “Що нового і цікавого в статистичній інформації Національного банку України?” повідомив, що “метою роботи Департаменту статистики та звітності є інформування широкого кола користувачів і створення статистичної основи для сприяння розробленню грошово-кредитної політики та контролю за її проведенням, макроекономічного аналізу, проведення оцінки стабільності фінансового сектору”. Також представники Департаменту статистики та звітності ознайомили з аналітично-статистичними продуктами департаменту і розповіли про можливості використання статистичної інформації, яка регулярно оприлюднюється на Офіційному інтернет-представництві Національного банку України.
Під час своєї доповіді “Зовнішній борг України: чи є загрози для зовнішньої стійкості?” Чепурнова Наталія Іванівна та Ніколайчук Сергій Анатолійович зосередили увагу на діяльності Департаменту платіжного балансу, окремо виділивши питання зовнішнього боргу України, його динаміки та сценаріїв розвитку, аналізу показників платоспроможності та ліквідності економіки України.
Міщенко Володимир Іванович під час свого виступу на тему “Яким має бути фінансовий сектор України? (Проблеми розроблення проекту Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2015 року)” розповів присутнім про розроблення Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2015 року, наголосивши, що побудова стратегії дасть змогу сприяти довгостроковому економічному зростанню, фінансовій безпеці країни, забезпечити її здатність без загрози національним інтересам інтегруватися у світовий економічний простір.
Захід відбувся в атмосфері конструктивного обговорення, усі присутні відзначили корисність таких зустрічей та висловили зацікавленість у підтриманні постійного діалогу між представниками Національного банку України та засобами масової інформації.
Проведення інформаційного дня в такому форматі є черговим кроком Національного банку України до інформаційної відкритості та має на меті підвищення довіри до банківської системи України і забезпечення прозорості її функціонування.