Перейти до вмісту

Публікація

Степан Кубів обговорив із представниками Світового банку напрями подальшої співпраці

Сьогодні, 29 травня, Голова Національного банку України Степан Кубів провів зустріч з виконавчим директором Світового банку Франком Хеемскерком, який очолює Групу країн, до якої входить Україна, а також заступником виконавчого директора Світового банку Романом Жуковським.

Сторони обговорили основні напрями подальшої співпраці в рамках фінансування низки проектів, спрямованих на забезпечення стабільного функціонування фінансового сектору та зменшення  ризиків у банківській системі.

Голова Національного банку України Степан Кубів зазначив, що така співпраця є дуже важливою для України, адже вона ґрунтується на реформуванні певних сфер банківської системи. “Спільна робота Національного банку України, Уряду і Верховної Ради України за підтримки фахівців Світового банку та Міжнародного валютного фонду протягом останніх тижнів продемонструвала успішний результат, у тому числі щодо законотворчої роботи”, – підкреслив Степан Кубів.

За словами Степана Кубіва, учора Комітетом Верховної Ради України внесено на розгляд проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо упередження (мінімізації) негативного впливу на стабільність банківської системи, попередньо погоджений експертами Світового банку. Його метою є створення умов для негайної капіталізації банків у разі значного погіршення фінансового становища, припинення здійснення операцій, які можуть негативно вплинути на грошово-кредитний ринок (маніпулювання), а також ефективні механізми виведення з ринку неплатоспроможних банків. Законопроект також передбачає підвищення ефективності роботи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

У свою чергу Франк Хеемскерк зазначив, що Світовий банк готовий і надалі підтримувати Україну і співпрацювати з нею для досягнення успіху.

Нагадаємо, що 26 травня 2014 року в Києві відбулося підписання низки угод про надання позик між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку на загальну суму майже 1,5 млрд. дол. США. Крім того, до кінця 2014 року очікується підписання шести угод про позики між Україною та установами Групи Світового банку на загальну суму понад 1,7 млрд. дол. США

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини