Національний банк України розробив проект Стратегії реформування банківського сектору до 2020 року (далі – Стратегія) та має намір найближчим часом розглянути та прийняти цей документ на засіданні Правління Національного банку України.
Про це Степан Кубів розповів на зустрічі з представниками профільних засобів масової інформації з нагоди 100 днів його перебування на посаді Голови Національного банку України.
За його словами, допомогу в розробленні Стратегії надали міжнародні експерти, які також надаватимуть підтримку на етапі її реалізації. Загалом вона передбачає реформування як центрального банку, так і банківської системи в цілому.
Степан Кубів повідомив, що головними цілями реформи банківської системи є забезпечення фінансової стійкості банківського сектору та макроекономічної стабільності в короткостроковому та довгостроковому періодах, активізація банківської системи щодо мобілізації локальних та зовнішніх ресурсів для стимулювання економічного зростання, подальше використання стандартів ЄС та міжнародного досвіду в діяльності української банківської системи, а також вдосконалення нагляду на консолідованій основі; зміцнення захисту вкладників, кредиторів і споживачів банківських послуг, розвиток фінансових ринків та вдосконалення інфраструктури банківського ринку як основи для розвитку диверсифікованої фінансової системи.
Також Степан Кубів розповів про головні здобутки на посаді Голови Національного банку за останні три місяці.
Він наголосив, що центральному банку вдалося забезпечити прозорий механізм рефінансування банківських установ. Наразі відбувається активний діалог регулятора з банківською спільнотою та побудова паритетного підходу до банків незалежно від категорії. Водночас Національний банк вживає заходів щодо банків, які здійснюють спекуляції на валютному ринку.
Активна співпраця з міжнародними інвесторами (МВФ, ЄБРР, МФК тощо) сприяла отриманню суттєвої міжнародної фінансової допомоги, втіленню низки реформ у фінансовому секторі та збільшенню золотовалютних резервів. Крім того, з метою дотримання принципів соціальної відповідальності було припинено здійснення капітальних витрат Національного банку та оптимізовано інші витрати, а також спільно з банками розробляються програми підтримки позичальників, яких призвано до лав української армії.
Степан Кубів також зауважив, що є необхідність надати Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткові повноваження, які дадуть йому змогу разом із центральним банком завчасно виявляти проблеми, що виникають у банків.