Перейти до вмісту

Публікація

Інформація про зміни в законодавчому полі з питань функціонування банківської системи

1. Верховною Радою України 17.03.2009 р. прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік (щодо рефінансування)". Даним законом, зокрема, виключено статтю 86, яка передбачала здійснення рефінансування комерційних банків у порядку, затвердженому Національним банком України разом із Кабінетом Міністрів України.

Враховуючи, що відповідно до пункту 3 статті 7 Закону України "Про Національний банк України", Національний банк виступає кредитором останньої інстанції та організує систему рефінансування, через яку здійснюється регулювання обсягу грошової маси, внесені зміни сприятимуть належному виконанню основної функції Національного банку України – дотримання стабільності банківської системи, а, отже, і цінової стабільності.

2. Національним банком України спільно з Міністерством праці та соціальної політики України і Пенсійним фондом України розроблені Заходи для стабілізації своєчасної виплати пенсій через установи банків. Відповідно до цих Заходів банки, уповноважені здійснювати виплату пенсій, зобов'язані:

- оперативно реагувати на звернення пенсіонерів, одержувачів допомог про порушення при виплаті пенсій та допомог через банки;

- встановити контроль за своєчасним підкріпленням банкоматів готівкою.

3. Національний банк України бере активну участь у вдосконаленні Порядку участі держави у капіталізації банків, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.2008 № 960.

У проекті змін до Порядку передбачається, що держава надаватиме фінансову допомогу банкам шляхом участі у формуванні та/або збільшенні їх статутного капіталу (далі - капіталізація банків) на підставі рішення Кабінету Міністрів України за пропозицією Національного банку, а також шляхом придбання активів банку відповідно до законодавства.

Держава братиме участь у капіталізації тих банків:

- в яких застосовано процедуру тимчасової адміністрації або в які призначено куратора;

- які утворені у формі ВАТ або перетворені в процесі капіталізації у відкрите акціонерне товариство;

- реальна поточна вартість акцій яких визначена експертним шляхом з урахуванням збитків банку та витрат на проведення процедури капіталізації.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини