21 січня 2009 року місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) на чолі з пані Джейлою Пазарбазіолу розпочала обговорення першого перегляду угоди «стенд-бай» між МВФ та Україною, яка була укладена на підтримку економічної програми Уряду України. Обговорення програми ще триває, основна увага зосереджена на питаннях спрямованості бюджетно-податкової політики на 2009 рік та посиленні системи принципів, за якими має здійснюватися реструктуризація банків, особливо щодо вирішення питання проблемних банків.
Сьогодні пані Джейла Пазарбазіолу зробила наступну заяву щодо статусу переговорів:
"З початку прийняття програми, підтримуваної фінансуванням від МВФ, глобальна економічна ситуація значно погіршилася. Українська економіка не залишилася осторонь цього процесу. Економічна ситуація залишається складною, що пов'язане з падінням попиту на вироби зі сталі та різким зниженням доступу до ринків міжнародних капіталів. Хоча ступінь невизначеності економічного прогнозу щодо України дещо підвищився, той динамізм, що лежить в основі її економіки, та послідовне провадження виваженої економічної політики забезпечить можливість для поступового відновлення зростання економіки.
Уряд відреагував на ці проблеми. Відбулося суттєве корегування валютного курсу, що поліпшує прогноз для експортних галузей промисловості України. Дефіцит поточного рахунку почав звужуватися і, незважаючи на девальвацію, інфляція продовжує знижуватися. Діагностичне обстеження за програмою рекапіталізації банків завершено, а її ефективне впровадження допоможе відновити довіру до банківської системи.
Скорочення економічної активності, котре виявилося гострішим ніж очікувалося, вимагає коригування економічної політики. Зокрема, експерти МВФ та представники влади України обговорили питання про перегляд цільових показників бюджету 2009 року, який за програмою мав бути збалансованим, зважаючи на наявне фінансування. Дискусії ще тривають та фокусуються на обговоренні належних заходів бюджетно-податкової, грошово-кредитної політики та політики обмінного курсу, а також заходів спрямованих на посилення довіри до банківської системи країни.
Було досягнуто значного прогресу у обговоренні питань фіскальної, монетарної та валютно-курсової політики, а також заходів, спрямованих на зміцнення довіри до банківської системи, однак кілька питань залишаються відкритими. Наступними тижнями дискусії між представниками влади України та експертами МВФ продовжаться, і ми очікуємо, що найближчим часом Місія зможе повернутися до завершення цієї дискусії".