"Незважаючи на складну ситуацію на Сході країни, економіка України демонструє достатній рівень стійкості до шокових подій. Уже наступного року ми очікуємо відновлення зростання ВВП на рівні 1-2% у зв'язку з поліпшенням інвестиційного клімату, реалізації переваг від підвищення цінової конкурентоспроможності та структурними перетвореннями в економіці", - заявила Голова Національного банку України Валерія Гонтарева під час прямого телемосту з Лондоном на конференції "Європейський вектор України: вплив на бізнес".
Свій виступ вона присвятила змінам, які провадяться сьогодні центральним банком країни для сприяння покращенню інвестиційного клімату, у тому числі прогнозованості та ефективності державної монетарної політики.
Голова Національного банку України повідомила, що у ці дні працює місія МВФ, оцінки експертів якої щодо подальшого макроекономічного розвитку України досить близькі з оцінками Національного банку України.
Також вона зазначила, що Національний банк України поступово переходить до режиму інфляційного таргетування. "Проте не варто плутати політику гнучкого курсу з реальною конвертованістю гривні, перспектива якої вимірюється роками, а перехід до політики інфляційного таргетування буде поступовим, протягом приблизно 12 місяців", - звернула увагу Валерія Гонтарева. Вона повідомила, що інфляційне таргетування неможливо розглядати без нормальної роботи ринків капіталу в країні і в цьому Голова Національного банку також бачить своє завдання.
За її словами, першочерговим завданням для Національного банку України є повернення довіри до банківської системи та забезпечення її стабільності. Сьогодні важлива консолідація банківської системи, у якій принциповими є якість менеджменту банків, сучасний рівень корпоративного управління та прозорі джерела капіталізації банків. Це, на думку очільника Національного банку України, суттєво підвищить довіру вкладників та інвесторів, а також сприятиме сталому зростанню економіки України.
Довідково
Конференція "Європейський вектор України: вплив на бізнес" проводиться в м. Лондон 3-4 липня. Вона присвячена обговоренню політичних та економічних реформ, нових інвестиційних можливостей, що з’явилися після виборів Президента України, потенціалу розвитку промислового, аграрного, фінансового секторів. Крім того, обговорюватимуться відносини Україна – ЄС, переваги вступу України до європейської спільноти.
Учасниками конференції є представники більше 50 інвестиційних хедж-фондів, фондів прямого інвестування, великих фінансових інститутів, інвестиційних банків, британські політики, журналісти, експерти. Україну представляли члени урядових структур та бізнес-спільноти.
Організатор заходу – інвестиційна компанія Concorde Capital.