Національний банк України з метою створення позитивного іміджу нашої банківської системи як надійного бізнес-партнера з належною діловою репутацією та виключення України з "чорного списку" Міжнародної організації протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму (FATF) ужив, відповідно до компетенції, усіх необхідних заходів.
Результатом спільних зусиль Державної служби фінансового моніторингу та Національного банку України, а також інших органів державної влади стало прийняте 28 жовтня 2011 року рішення FATF про виключення України з "чорного списку", що свідчить про зміцнення довіри до нашої держави з боку міжнародної спільноти і полегшення умов роботи українських банків на світовому фінансовому ринку.
Зокрема, Національний банк України прийняв безпосередню участь в розробці законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму", прийнятий Верховною Радою України 18 травня 2011 року. Зазначений Закон усунув невідповідності законодавства України міжнародним стандартам в цій сфері, у тому числі шляхом запровадження належної ідентифікації споживачів фінансових послуг, зокрема, виявлення інформації про належність клієнтів-фізичних осіб до публічних діячів іноземних держав або до пов’язаних з ними осіб.
"Національний банк не лише брав активну участь у роботі щодо приведення національного законодавства у відповідність до стандартів і вимог FATF, а й активно працював над його імплементацією в нормативні акти Нацбанку", - наголосив заступник Голови Національного банку України Ігор Соркін.
Крім того, для забезпечення виконання банками вимог цього Закону Правлінням Національного банку України 31 січня 2011 року була прийнята постанова "Про внесення змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу", якою, зокрема, передбачено відповідні вимоги щодо внутрішніх процедур і документів банків з питань фінансового моніторингу, у тому числі до електронних анкет за спеціально розробленими формами.
Згідно з рішенням FATF Україна не підлягає моніторингу з боку цієї організації і надалі буде продовжувати співпрацювати з Комітетом Ради Європи "MONEYVAL" у звичайному режимі.