Перейти до вмісту

Публікація

Валерія Гонтарева: інтервенції Національного банку задовольнили 60% заявок на купівлю валюти та зняли надмірну напругу на ринку

5 серпня 2014 року Національний банк України вийшов на міжбанківський валютний ринок із двосторонніми котируваннями. Метою цього кроку було надання учасникам ринку сигналу щодо постійної готовності Національного банку сприяти нівелюванню негативного впливу ситуативно-емоційних чинників на валютний курс гривні.

 

 

В умовах відсутності в цей день з боку учасників ринку заявок на продаж іноземної валюти Національний банк здійснив інтервенцію з її продажу в обмеженому обсязі на суму 69 млн. дол. США, таким чином заспокоївши надмірну волатильність та ірраціональну поведінку учасників ринку.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева зауважила, ці інтервенції задовольнили 60% заявок на купівлю валюти, що відповідало практично одній третині обігу ринку та, в свою чергу, зняло напругу на ринку.

За її словами, упродовж останнього часу Національний банк виходить на ринок не лише як покупець, а і як продавець іноземної валюти. 5 серпня Національний банк України вийшов на ринок з інтервенціями не тому, що відмовився від ідеї вільного курсоутворення та інфляційного таргетування, а у зв’язку з тим, що виникла потреба перекрити негативні процеси, викликані ірраціональною поведінкою учасників ринку.

Національний банк України, керуючись гнучкими підходами щодо курсоутворення, здійснює інтервенції на міжбанківському ринку з урахуванням впливу всіх ситуативних чинників на валютний курс. Регулятор надає учасникам ринку впевненості в прогнозованому розвитку ситуації, чим створює підґрунтя для подальшої реалізації усіх переваг механізму гнучкого курсоутворення.

“Так в середині липня Національний банк України здійснив операції з купівлі іноземної валюти на суму 80 млн. дол. США, – зауважила Валерія Гонтарева. – Маючи на меті посилення стабілізаційного потенціалу міжнародних резервів, Національний банк очікує, що в подальшому ринкові умови та додатковий приплив валюти в країну сприятимуть їх поповненню”.

Національний банк ретельно відстежує розвиток ситуації на міжбанківському валютному ринку щодо відповідності курсової динаміки об’єктивним економічним чинникам. Згідно з програмою МВФ ще у квітні Національним банком було змінено порядок встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют. Наразі він встановлюється всередині кожного робочого дня як середньозважений курс продавців і покупців, що склався на міжбанківському валютному ринку України до 13.00.

“Тому вчора ми нагадали банкам, що угоди, які реєструються ними в другій половині дня, на жаль, не входять до розрахунку офіційного курсу, та запропонували банкам для більш реального відображення офіційного курсу на підставі ринкових котирувань вчасно здійснювати реєстрацію в установленому порядку своїх угод з купівлі/продажу іноземної валюти та не допускати викривлення інформації щодо їх параметрів”, – наголосила Валерія Гонтарева.

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини