Сьогодні, 15 травня 2018 року, Апеляційний суд міста Києва задовольнив апеляційну скаргу Національного банку України та скасував ухвалу Дарницького районного суду від 26.12.2017 у справі за позовом народного депутата Ігоря Луценка, якою було заборонено Катерині Рожковій здійснювати свої повноваження у якості заступника Голови НБУ та члена Правління Національного банку (посилання у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72990426).
«Ми вважаємо рішення Апеляційного суду міста Києва таким, що повністю відповідає законодавству України. Зазначимо, що ухвала районного суду фактично блокувала діяльність Національного банку України та створювала загрози для забезпечення стабільності національної грошової одиниці. Більш того, вона створювала небезпечний прецедент для роботи всіх органів державної влади в Україні. Тому ми вітаємо правосудне рішення Апеляційного суду міста Києва, який очікувано скасував ухвалу Дарницького районного суду», - зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи Юридичного департаменту Національного банку України Віктор Григорчук.
Нагадаємо, 25 квітня 2018 року Національний банк звернувся зі скаргою до Апеляційного суду міста Києва одразу ж після того, як 24 квітня 2018 року несподівано зі ЗМІ стало відомо про тимчасову заборону Дарницького районного суду заступнику Голови НБУ КатериніРожковій брати участь у роботі та засіданнях Правління Національного банку, а також вчиняти будь-які дії, пов'язані з виконанням своїх службових повноважень до вирішення спору по суті. Апеляційний суд міста Київ мав розглянути апеляційну скаргу Національного банку 10 травня 2018 року, але через нібито замінування будівлі суду засідання перенесли на 15 травня.
Крім того, Національний банк звернувся 27 квітня 2018 року до Вищої ради правосуддя та 10 травня цього року до НАБУ з метою здійснення перевірки дій судді Дарницького районного суду на наявність в таких діях ознак дисциплінарного проступку та ознак вчинення злочину відповідно.
«Ми в Національному банку беззастережно підтримуємо верховенство права та всіляко сприяємо роботі судочинства та всіх правоохоронних органів. Але сьогодні мусимо констатувати, що подібні дії з використанням рішень районних суддів мають, на жаль, системний характер», - наголосила начальник Управління інформації та громадських комунікацій Національного банку України Наталія Бондаренко.
За її словами, судові рішення все частіше стають інструментом тиску та впливу політиканів на роботу центрального банку.
«Подібні дії наявно демонструють як слабкість нереформованої судової системи, так і ризики законодавства про адміністративне судочинство, коли будь-яка особа без перевірки документів і суті позову може подати заяву до суду і отримати ухвалу, що блокуватиме роботу будь-якого державного органу. Крім того, бездоказові звинувачення, надумані та провокативні припущення окремих осіб неприпустимі, вони вводять в оману українське суспільство», – зауважила Наталія Бондаренко.