Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
АТ "БАНК СІЧ" віднесено до категорії неплатоспроможних

АТ "БАНК СІЧ" віднесено до категорії неплатоспроможних

Правління Національного банку України ухвалило рішення про віднесення  АТ "БАНК СІЧ" до категорії неплатоспроможних у зв’язку з невиконанням банком у встановлений договором строк своїх зобов’язань перед Національним банком за кредитами рефінансування через недостатність коштів.

АТ “БАНК СІЧ” не сплатив проценти за користування кредитами рефінансування за липень 2022 року, порушивши  умови Генерального кредитного договору (далі – Договір), укладеного між банком та Національним банком. Попри наявність ліквідних коштів для сплати відсотків за користування кредитом рефінансування, Спостережна рада та правління банку 29 липня 2022 року ухвалили рішення про їх несплату. Враховуючи факт несплати відсотків за користування кредитами рефінансування відповідно до умов Договору, Національний банк направив фінустанові вимогу щодо необхідності здійснення повного дострокового погашення заборгованості за кредитами рефінансування. Проте Спостережна рада та правління банку 4 серпня 2022 року ухвалили рішення про неможливість виконання зазначеної вимоги через недостатність коштів.  З огляду на це Національний банк 5 серпня  був змушений задовольнити свої вимоги за рахунок цінних паперів, що перебували в заставі. Згідно зі статею 76 Закону України “Про банки і банківську діяльність” невиконання зобов’язань перед кредитором через брак ліквідності є підставою для віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Відповідно до статті 58 Закону України "Про банки і банківську діяльність" власники істотної участі банку повинні вживати своєчасних заходів для запобігання настання неплатоспроможності банку. Проте власники істотної участі АТ “БАНК СІЧ” не вжили дієвих заходів для поліпшення його фінансового стану для забезпечення спроможності виконати у встановлений Договором строк свої зобов’язання перед  Національним банком.

Крім того, діяльність АТ “БАНК СІЧ” характеризувалася неякісною системою корпоративного управління, неефективною бізнес-моделлю, здійсненням ризикових операцій, що підтверджується збитковою діяльністю та негативною динамікою нормативів капіталу фінустанови.

Частка фінустанови становила 0,3% від чистих активів платоспроможних банків станом на 01 серпня 2022 року. Віднесення АТ "БАНК СІЧ" до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України, який на сьогодні є стійким та платоспроможним.

Із набранням чинності Закону України від 01 квітня 2022 року № 2180-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб” кожен вкладник АТ "БАНК СІЧ” отримає від ФГВФО відшкодування в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 26 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 01 липня 2022 року становить  1 229,7  млн грн.

АТ "БАНК СІЧ” віднесено до категорії неплатоспроможних рішенням Правління Національного банку України від 09 серпня 2022 року № 405-рш/БТ.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини