АТ "Райффайзен Банк Аваль" став третім банком України, який зможе здійснювати операції із запасами готівки Національного банку України за дозволами останнього, а також забезпечуватиме банки регіону готівкою та прийматиме від них надлишки.
АТ "Райффайзен Банк Аваль" письмово звернувся до Національного банку України про намір стати уповноваженим банком по зберіганню запасів готівки Національного банку України та надав регулятору необхідну інформацію, що підтверджує його відповідність певним критеріям.
Зокрема АТ "Райффайзен Банк Аваль" зареєстровано 27.03.1992 (до 25.09.2006 – Акціонерний поштово-пенсійний банк "Аваль").
Із жовтня 2005 року банк став частиною банківської групи Райффайзен Інтернаціональ Банк-Холдинг АГ, Австрія (із жовтня 2010 року – Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ). Станом на 31.03.2016 Група РБІ володіла 68,28% акцій українського банку, Європейський банк реконструкції та розвитку – 30% акцій.
АТ "Райффайзен Банк Аваль" має 25-річний досвід роботи з організації касового обслуговування, здійснення перевезення валютних цінностей та інкасації коштів з використанням найсучасніших технологій, визнаних міжнародними фінансовими інститутами.
Цей банк має розгалужену мережу філій та відділень, які розташовані у 22 областях України. Станом на 01.09.2017 в АТ "Райффайзен Банк Аваль" відкрито та функціонує 507 відділень та 39 кас перерахунку (з них 22 – на рівні обласних центрів).
Тож Правління Національного банку України прийняло відповідне рішення1, що є підставою для укладення договору між Національним банком України та "Райффайзен Банк Аваль" про зберігання запасів готівки регулятора у цьому банку під відповідне забезпечення.
Таким чином Національний банк України продовжує делегувати частину функцій, які він сьогодні виконує в регіонах, іншим учасникам ринку – банкам2. Це дозволить поступово перейти від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що наразі існує в Україні, на делеговану модель.
Довідково
Національний банк України здійснює відбір банків, які можуть залучатися до зберігання запасів його готівки, відповідно до вимог Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку України3 (далі – Положення №389).
До участі у відборі Національним банком України банків допускаються банки, які надали відповідні письмові звернення про намір стати уповноваженими та відповідають критеріям, встановленим Положенням №389.
1Рішення Правління Національного банку України від 09.10.2017 року №654-рш "Про надання Публічному акціонерному товариству "Райффайзен Банк Аваль" статусу уповноваженого банку".
2у рамках реалізації Концепції організації готівкового обігу в Україні, затвердженої рішенням Правління Національного банку України від 11.08.2016 №207-рш.
3затвердженого постановою Правління Національного банку України від 28.09.2016 №389.