Звичайна версія сайту
Банки стримано оцінюють подальшу динаміку фондування та планують нарощувати капітал  –  результати Опитування про банківське фондування

Банки стримано оцінюють подальшу динаміку фондування та планують нарощувати капітал – результати Опитування про банківське фондування

У ІV кварталі 2021 року, за оцінками банків, обсяги залучених коштів зросли, а їхня вартість дещо підвищилася за рахунок здорожчання залучень від корпорацій. Частка зобов’язань в іноземній валюті знизилася, загальна строковість депозитів не змінилася. Обсяг капіталу за останні 12 місяців збільшився, банки зберегли наміри нарощувати обсяги капіталу в майбутньому.

Обсяги та вартість фондування зросли, строковість не змінилася

Банки позитивно оцінили динаміку  фондування в жовтні – грудні 2021 року: обсяги залучених коштів зросли у 72% респондентів. Основним чинником зростання обсягів залучень була вища пропозиція від вкладників. Про зростання коштів домогосподарств повідомила значно більша частка банків порівняно з тими, у кого зросли залучення від бізнесу.

Оцінки приросту залучень у I кварталі 2022 року стриманіші: банки очікують приплив коштів переважно від корпоративних клієнтів, водночас не прогнозують зростання фондування від населення.

Середня вартість зобов’язань у IV кварталі в цілому дещо зросла, переважно за рахунок подорожчання  корпоративних залучень. Банки прогнозують збереження цієї тенденції у найближчі три місяці.

Тренд дедоларизації залучень триває три квартали поспіль: 57% банків повідомили про зменшення частки фондування в іноземній валюті за останні три місяці порівняно із 35% у попередньому опитуванні. Строковість залучених коштів не змінилася. На початку 2022 року банки й надалі очікують на скорочення частки валютних коштів клієнтів, водночас третина респондентів вважає, що строковість депозитів незначно зросте.

Фінустанови наростили обсяг капіталу й планують робити це надалі

За останній рік капітал зріс майже у всіх банків, його вартість у середньому дещо збільшилася. У наступні 12 місяців респонденти очікують продовження цієї тенденції.

Основним чинником, що впливатиме на збільшення обсягу капіталу, є прибутковість, для окремих банків – це також стратегічні плани зростання. Водночас регуляторні вимоги можуть стати чинником  зменшення обсягу капіталу.

Довідково

Поточне «Опитування про банківське фондування» проводилося з 17 грудня 2021 року до 11 січня 2022 року серед 24 менеджерів банків, відповідальних за управління пасивами. Частка опитаних фінустанов становить 89% у загальному обсязі активів банківської системи.  Звіт охоплює узагальнені оцінки та очікування респондентів про обсяги, вартість, строковість різних видів фондування та капіталу банку, а також чинників, що впливають на ці показники. Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами Національного банку України. Наступне опитування про банківське фондування стосовно очікувань на ІІ квартал буде опубліковано в квітні 2022 року

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини