28 березня 2019 року Національний банк України спільно з Київською школою економіки провели відкритий дослідницький семінар, під час якого професор Тимофій Милованов презентував дослідження, проведене у співавторстві з Ракешем Ворою з Університету Пенсильванії.
У презентованому дослідженні автори вивчають проблему захисту прав власності та децентралізовану економіку на основі блокчейну. Вони побудували модель, де права власності можуть бути як означені, так і неозначені. Невизначеність прав власності існує, оскільки в моделі присутні не лише чесні агенти, а й ті, що схильні до шахрайства. Дослідники доводять, що власне присутність шахрайства у децентралізованій економіці мотивує агентів інвестувати у захист своїх прав власності. При цьому оптимальною буде ситуація, коли в економіці не збираються податки на централізований захист таких прав. Відповідно в економічній моделі на основі блокчейну немає потреби у централізованій владі, яка б забезпечувала захист прав власності. Спікер також акцентував увагу на тому, що права власності ефективно захищаються лише у розвинених країнах, а у тих, що розвивають з цим виникають значні проблеми. Тому дослідження можливостей використання технології блокчейну та децентралізації економіки є особливо актуальним для таких країн.
Національний банк запрошує потенційних доповідачів взяти участь у наступних семінарах. Матеріали, що містять результати наукових досліджень (статтю та/або презентацію), резюме автора та бажану дату проведення семінару необхідно надіслати до відділу досліджень Департаменту монетарної політики та економічного аналізу на електронну адресу: [email protected].
Серію відкритих дослідницьких семінарів Національний банк започаткував у липні 2015 року. Під час цих заходів представники академічних кіл, фахового та експертного середовища, міжнародних фінансових організацій, НБУ та інших центральних банків мають змогу представити результати своїх дослідницьких проектів та обговорити їх у тісному експертному колі.