Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Депозитарій НБУ забезпечує свою роботу відповідно до законодавства України

Депозитарій НБУ забезпечує свою роботу відповідно до законодавства України

Депозитарій Національного банку в поточних умовах забезпечує свою роботу відповідно до законодавства України для забезпечення надійного та стабільного функціонування системи депозитарного обліку державних цінних паперів.

Звертаємо вашу увагу, що з метою збереження цілісності даних депозитарної системи та забезпечення їх резервного копіювання, у зв’язку із введенням спочатку надзвичайного, а потім воєнного станів, депозитарієм тимчасово з 00.00 24 лютого 2022 року зупинено проведення операцій у системі депозитарного обліку, крім операцій, необхідних для здійснення Національним банком монетарної та грошово-кредитної політики, а також операцій Міністерства фінансів з обслуговування державного боргу.  

Депозитарні установи, якими в системі автоматизації депозитарію Національного банку відкрито агреговані рахунки в цінних паперах, зобов’язані до кінця дня 24 лютого 2022 року забезпечити за такими рахунками передання депозитарію захищеними каналами зв’язку інформації про власників цінних паперів та належні їм цінні папери станом на 00.00 24 лютого 2022 року.

Інформація про власників має містити такий мінімальний набір даних:

  • прізвище, ім’я, по батькові/найменування власника;
  • код власника  – ідентифікаційний код за ЄДРПОУ/реєстраційний код нерезидента/реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • ISIN;
  • кількість цінних паперів;
  • стан обтяження, з яким цінні папери обліковуються на рахунку в цінних паперах (за наявності).

Наголошуємо, що депозитарні операції, пов’язані із забезпеченням регулювання ліквідності банківської системи (операції рефінансування), проводяться депозитарієм у звичайному режимі. Програмно-технологічне забезпечення «КредЛайн» також працює в звичайному режимі.

Про відновлення роботи системи депозитарного обліку депозитарію Національного банку буде повідомлено додатково.

        Відповідні зміни затверджені постановою Правління №20 від 24 лютого 2022 року "Про роботу депозитарію Національного банку України в період запровадження воєнного стану", що набирає чинності з 24 лютого.

 

           

Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини