Звичайна версія сайту
Дві кредитні спілки виключено з реєстру

Дві кредитні спілки виключено з реєстру

Національний банк України відкликав (анулював) ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг КС "Івано-Франківська" (ЄДРПОУ 25824593) і КС "Взаємопоміч" (ЄДРПОУ 22360070), а також виключив ці кредитні спілки з Державного реєстру фінансових установ на підставі їх власних заяв, керуючись особливим порядком під час дії воєнного стану.

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив на засіданні 16 вересня 2022 року.

Нагадаємо, кредитні спілки, які не мають зобов’язань за договорами про залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, під час дії воєнного стану мають право звернутися до Національного банку із заявою про відкликання (анулювання) ліцензій та виключення відомостей про кредитну спілку з Державного реєстру фінансових установ.

Особливий порядок відкликання (анулювання) усіх ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг та виключення відомостей про кредитну спілку з Державного реєстру фінансових установ передбачений пунктами 182–188 постанови Правління Національного банку України "Про врегулювання діяльності учасників ринку небанківських фінансових послуг, небанківських фінансових груп, учасників платіжного ринку, колекторських компаній та юридичних осіб, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації" від 06 березня 2022 року № 39 (зі змінами).

КС "Івано-Франківська" та КС "Взаємопоміч" мали по дві ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг, а саме на надання коштів у позику, зокрема і на умовах фінансового кредиту, та на залучення фінансових активів із зобов’язанням щодо наступного їх повернення.

Довідково

Обсяг активів КС "Івано-Франківська" станом на 1 серпня 2022 року становив 772 тис. грн (0,05 % від загального обсягу ринку кредитних спілок), зобов’язання – 11,0 тис. грн, (0,001 % від загального обсягу ринку кредитних спілок), зокрема 11,0 тис. грн – зобов'язання, на які не нараховуються проценти.

Обсяг активів КС "Взаємопоміч" станом на 1 серпня 2022 року становив 359,01 тис. грн (0,027 % від загального обсягу ринку кредитних спілок), зобов’язання – 21,55 тис. грн, (0,003 % від загального обсягу ринку кредитних спілок), зокрема 21,55 тис грн – зобов'язання, на які не нараховуються проценти.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини