Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Керівники фінансових установ вважають стан сектору найкращим за три роки – Опитування про системні ризики

Керівники фінансових установ вважають стан сектору найкращим за три роки – Опитування про системні ризики

Учасники опитування надали найвищу оцінку поточного стану фінансового сектору України з травня 2018 року – від запровадження опитування. Більшість топменеджерів не очікують негативних змін у наступні шість місяців, водночас третина опитаних прогнозують подальше покращення стану фінансового сектору. Про це свідчать результати "Опитування про системні ризики фінансового сектору" за травень 2021 року.

Керівники найбільших банків та небанківських фінансових установ України у травні 2021 року значно покращили оцінки поточного стану фінансового сектору. Позитивний баланс відповідей (+22%) був найвищим за три роки – за весь час проведення опитувань про системні ризики фінансового сектору.

Кожен третій топменеджер вказав на покращення стану справ у фінсекторі за минулі пів року. Водночас лише 6% респондентів оцінили його стан нижче задовільного.

20% опитаних  вважають поточну стійкість фінансового сектору до значних негативних подій високою або дуже високою порівняно із лише 9% пів року тому.

Учасники опитування мають оптимістичний погляд на перспективи фінсектору в наступні пів року, зокрема 33% респондентів очікують покращення його стану. Натомість частка респондентів, які мають негативні очікування, зменшилася у 8 разів до 6%.

Керівники фінансових установ вчергове назвали головним джерелом ризику загальний рівень корупції,  діяльність правоохоронних органів та судової системи. Стрімко зріс ризик можливої ескалації військових дій з боку РФ на сході країни. Покращення оцінок переважно економічних факторів ризику свідчить про поступовий вихід економіки України з кризи. Загрози для співпраці з міжнародними фінансовими організаціями залишаються серед основних ризиків два опитування поспіль.

Загалом схильність фінансових установ до ризику за останні півроку практично не змінилася – так вважають 69% респондентів.

Наступне "Опитування про системні ризики фінансового сектору" буде опубліковане в листопаді 2021 року.

Довідково

Опитування проводилося з 12 до 25 травня 2021 року. Участь у ньому взяли керівники 22 банків, 12 страхових та 2 інвестиційних компаній. До вибірки не потрапили фінансові установи, до яких запроваджені політичні санкції. У підсумкових результатах не бралися до уваги розмір банку/компанії чи їхньої частки на ринку – усі відповіді рівноцінні.

Опитування про системні ризики фінансового сектору вивчає, як найбільші банки та небанківські фінансові установи сприймають поточні та потенційні ризики для фінансового сектору, і проводиться Національним банком України двічі на рік. Його результати відображають, як топменеджери фінустанов оцінюють стан фінансового сектору за минулі 6 місяців та чого очікують у наступні пів року.

Представлені результати ґрунтуються на отриманих відповідях респондентів і можуть не збігатися з оцінкою ризиків фінансової системи Національним банком України.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини