Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту

"Київська птахофабрика" перешкоджає стягненню застави за кредитом рефінансування банку "Фінансова ініціатива" - коментар Національного банку

Підконтрольне Олегу Бахматюку підприємство «Київська птахофабрика» не виконує рішення суду та навмисно перешкоджає стягненню заставного майна, кошти від продажу якого мають піти на погашення боргу банку «Фінансова Ініціатива» за кредитом рефінансування на суму 2,1 млрд грн.

Підприємство надало майно птахофабрики загальною площею 126,6 тис. кв. м. Національному банку в заставу у 2014 році.  Оскільки позичальник припинив обслуговування кредиту рефінансування, НБУ розпочав процес судового стягнення боргу.

18 листопада 2019 року Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України відкрив провадження з виконання наказу Господарського суду Київської області про стягнення застави.

30 січня 2020 року охорона та посадові особи «Київської птахофабрики» не допустили державного виконавця на територію підприємства для здійснення опису та арешту майна. Згодом, 18 лютого, державний виконавець надіслав підприємству вимогу про надання безперешкодного доступу на територію об'єкта, а також виніс постанову про залучення поліції до проведення запланованих на 5 березня виконавчих дій (опис та арешт майна).

Однак, 5 березня група осіб, що представилася працівниками птахофабрики, повторно не допустили державного виконавця на територію підприємства. На місце подій викликали поліцію, щоб зареєструвати факт перешкоджання вчиненню виконавчих дій для подальшого складання протоколу про адміністративне правопорушення.

Отже, вищезазначене та інші підприємства Олега Бахматюка продовжують навмисно не виконувати рішення судів та перешкоджати діям державних виконавців, грубо порушуючи законодавство України.

Нагадаємо, обсяг заборгованості двох банків Олега Бахматюка – «ВАБ Банку» та ПАТ «КБ «Фінансова ініціатива» – за кредитами рефінансування перед Національним банком становить 10,6 млрд грн. Загалом Національний банк подав 48 позовів до підприємств – майнових поручителів, пов’язаних з Олегом Бахматюком, а також 7 позовів безпосередньо до Олега Бахматюка як фінансового поручителя за кредитами рефінансування. Наразі суди винесли 23 рішення на користь Національного банку, що набрали законної сили.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини