Національний банк України наполегливо працює над посиленням інституційної спроможності та фактичної незалежності, а також підвищенням своєї ролі у процесі регулювання та подальшого розвитку фінансового сектору. На цьому шляху Уряд Канади та Міжнародний валютний фонд надають Національному банку технічну допомогу у рамках проекту "Розбудова інституційної спроможності для ефективного вироблення політики" (далі – Проект).
Сьогодні, 10 березня 2017 року, в Національному банку відбулось засідання Наглядового комітету Проекту задля обговорення досягнутого прогресу, планів і пріоритетів майбутньої роботи в рамках Проекту.
Участь у зазначеному засіданні взяли заступник Голови Національного банку України Дмитро Сологуб, начальник Управління з питань європейської інтеграції та міжнародних програм Національного банку України Володимир Кучин, Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв, керівник Проекту в Міжнародному валютному фонді Стівен Суарей, регіональний керівник Проекту Марко Шкреб, перший секретар Посольства Канади в галузі розвитку співпраці Надя Єгай, головний економіст МВФ в Україні Вім Фонтейне та інші представники Національного банку України і Проекту.
Заступник Голови Національного банку України Дмитро Сологуб та Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв подякували Уряду Канади, представникам МВФ та керівництву Проекту за надану допомогу в сфері удосконалення монетарної політики, регулювання валютного ринку, банківського нагляду, посилення фінансової стабільності та розбудови інституційної спроможності регулятора фондового ринку.
Дмитро Сологуб зауважив, що Національний банк рухається у тренді загальносвітових тенденцій розвитку банківського та фінансового сектору. За останні роки вдалося досягнути значного прогресу на цьому шляху і підтримка міжнародної спільноти стала вагомим внеском у розбудову інституційної спроможності Національного банку України.
Стівен Суарей та Марко Шкреб також наголосили, що за останній рік за сприяння та підтримки Проекту Національному банку України вдалося досягти значних результатів, як щодо проведення внутрішньої трансформації, так і реформування засад діяльності банківської системи в цілому. Основні результати було досягнуто у:
- подальшому вдосконаленні банківського нагляду, зокрема у сфері управління кредитним ризиком, стрес-тестування банків, моніторингу пов’язаних з банками осіб, впровадження корпоративного управління в банках на основі Базельських принципів корпоративного управління та створення кредитного реєстру;
- покращенні інструментів монетарної політики та здійсненні операцій на відкритому ринку, включаючи удосконалення комунікацій з питань монетарної політики, що сприяло кращому розумінню рішень НБУ учасниками банківського сектора та суспільством;
- належному застосуванні Національним банком міжнародних стандартів фінансової звітності, зокрема стосовно нових фінансових інструментів, підготовка до впровадження МСФЗ 9;
- а також проведенні внутрішньої трансформації та розвитку Національного банку як установи, так і його персоналу.
Окремо міжнародні партнери позитивно відзначили діяльність, що здійснюється Національним банком щодо координації реформ у фінансовому секторі спільно з іншими регуляторами та державними установами цього сектору.
Сторони досягли згоди продовжувати співпрацю за найбільш актуальними для Національного банку України напрямами: удосконалення банківського нагляду; реалізація монетарної політики у рамках режиму інфляційного таргетування; подальше застосування міжнародних стандартів фінансової звітності та підготовка до впровадження МСФЗ 9; розбудова функції стратегічного планування задля продовження створення сучасного центрального банку.
Проект також продовжуватиме надавати підтримку Національному банку України та іншим регуляторам у впровадженні реформ, передбачених спільною з МВФ програмою за Механізмом розширеного фінансування.
Керівники Проекту також провели окремі зустрічі з керівництвом Національного банку, під час яких відбулося детальне обговорення досягнутих результатів, ефективності Проекту та визначено конкретні напрями майбутнього співробітництва.