Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Міжнародні резерви становили 22,8 млрд дол. США за підсумками червня

Міжнародні резерви становили 22,8 млрд дол. США за підсумками червня

Станом на 1 липня 2022 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 22 756,9 млн дол. США. У червні вони знизилися на 9% з огляду на продаж валюти на міжбанківському валютному ринку. Активізація надходження міжнародної допомоги в Україну дала змогу частково компенсувати відповідні інтервенції.

Загалом упродовж червня динаміку міжнародних резервів визначали такі чинники:

  • по-перше, операції НБУ на міжбанківському валютному ринку.

Національний банк продав на валютному ринку 3 987,3 млн дол. США й викупив до резервів – 31 млн дол. США. Сальдо інтервенцій НБУ за підсумками червня є від'ємним і становить 3 956,3 млн дол. США.

Значні обсяги продажу валюти з резервів зумовлені нижчим обсягом пропозиції валюти порівняно з попитом. Так, надходження від експорту товарів та послуг та від трудових мігрантів були нижчими за витрати на оборону, імпорт та розрахунки з міжнародними платіжними системами. Останні здійснюються з огляду на витрати громадян із гривневих платіжних карток за кордоном.

Додатковим чинником, що збільшував попит на валютному ринку, є монетизація дефіциту бюджету з боку НБУ. Переважна частина отриманого урядом фінансування в гривні поступово потрапляла на валютний ринок, що посилювало попит на іноземну валюту;

  • по-друге, операції з управління державним боргом.

Валютні надходження на рахунки Уряду України в НБУ становили 2 763,0 млн дол. США. Зокрема, 967,4 млн дол. США надійшли від Світового банку, 779,0 млн дол. США – від Уряду Канади, 479,4 млн дол. США – від Агенції з міжнародного співробітництва Японії, а 354,2 млн дол. США – від розміщення валютних внутрішніх державних облігацій (ОВДП).

Натомість загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 833,6 млн дол. США. З цієї суми 672,1 млн дол. США спрямовано на обслуговування та погашення ОВДП, 70,1 млн дол. США – на обслуговування зовнішніх державних позик, а решта суми – на розрахунки з іншими кредиторами.  

Крім того, Національний банк сплатив Міжнародному валютному фонду 166,2 млн дол. США; 

  • по-третє, переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. Минулого місяця їх вартість знизилася на 152,2 млн дол. США.

Дані про міжнародні резерви та ліквідність у іноземній валюті складаються та оприлюднюються щомісяця:  

  • не пізніше сьомого дня місяця, наступного за звітним, – попередні дані;
  • не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним, – уточнені дані.

Уточнені дані можна переглянути за посиланням.

Довідково

Дані щодо обсягу міжнародних резервів України наведені в еквіваленті до долара США.

Ураховуючи складнощі з прогнозуванням макроекономічних показників через триваючу повномасштабну військову агресію росії проти України, Національний банк тимчасово утримується від публікації інформації щодо покриття резервами майбутнього імпорту.

 

 

 

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини