Станом на 1 червня 2022 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 25 100,7 млн дол. США. Упродовж травня вони скоротилися на 7% насамперед через продаж валюти на міжбанківському валютному ринку, що частково компенсовано фінансуванням від міжнародних партнерів.
Загалом упродовж травня динаміку міжнародних резервів визначали такі чинники:
- по-перше, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.
Центробанк продав на валютному ринку 3 410,6 млн дол. США й викупив до резервів – 56,4 млн дол. США. Значні обсяги продажу валюти зумовлені перевищенням попиту на неї над пропозицією. Так, суттєві витрати на оборонні потреби, на імпорт товарів та послуг, а також для забезпечення розрахунків із міжнародними платіжними системами за витрати громадян із гривневих карток за кордоном перевищували надходження від експорту та від трудових мігрантів;
- по-друге, операції з управління державним боргом.
Валютні надходження на користь Уряду України становили 1 660,2 млн дол. США. Зокрема, 583,7 млн євро надійшли від Світового банку, а 582,3 млн євро – від Європейського союзу.
Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 144,8 млн дол. США, у тому числі 60,2 млн дол. США спрямовано на обслуговування єврооблігацій України (ОЗДП).
Крім того, Національний банк та уряд сплатили Міжнародному валютному фонду 68,6 млн дол. США;
- по-третє, переоцінка фінансових інструментів через зміну ринкової вартості та курсів валют. Минулого місяця їх вартість збільшилася на 63,1 млн дол. США.
Дані про міжнародні резерви та ліквідність у іноземній валюті складаються та оприлюднюються щомісяця:
- не пізніше сьомого дня місяця, наступного за звітним, – попередні дані;
- не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним, – уточнені дані.
Уточнені дані можна переглянути за посиланням.
Дані щодо обсягу міжнародних резервів України наведені в еквіваленті до долара США.
Ураховуючи складнощі з прогнозуванням макроекономічних показників через триваючу повномасштабну військову агресію росії на території України, Національний банк тимчасово утримується від публікації інформації щодо покриття резервами майбутнього імпорту.