Звичайна версія сайту

Міжнародні резерви України становили 25,4 млрд дол. США за підсумками травня

Станом на 01 червня 2020 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 25 371,8 млн дол. США (в еквіваленті). У травні вони  зменшилися на 1,3%, втім залишаються на рівні, близькому до показників початку року. Зниження резервів упродовж минулого місяця пов’язане насамперед із погашенням значної частини цьогорічних зобов’язань за державним боргом.

Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали такі чинники:

  • по-перше, операції уряду з управління державним боргом.  На обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті загалом було спрямовано 1476,1 млн дол. США (в еквіваленті). З цієї суми 1009,2 млн дол. США сплачено за облігаціями зовнішньої державної позики (ОЗДП), 337,7 млн дол. США – за облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованими у валюті, 60 млн дол. США – за зобов’язаннями перед МВФ, решта коштів – за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами. Ці витрати з резервів були частково компенсовані новими надходженнями на користь уряду у розмірі 418,8 млн дол. США, зокрема за рахунок розміщення валютних ОВДП на 368,8 млн. дол. США;
  • по-друге, операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку. Пропозиція валюти з боку бізнесу продовжувала перевищувати попит, тож, користуючись сприятливою ситуацією, Національний банк викуповував надлишковий обсяг валюти і поповнював міжнародні резерви. Загалом у травні Національний банк викупив 660,6 млн дол. США. Інтервенції з продажу валюти не проводились;
  • по-третє, переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість збільшилася на 73,4 млн дол. США (в еквіваленті).

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку.

Дані про міжнародні резерви та ліквідність у іноземній валюті складаються та оприлюднюються щомісяця:

  • не пізніше 7-го дня місяця, наступного за звітним – попередні дані;
  • не пізніше 21-го дня місяця, наступного за звітним – уточнені дані.

Уточнені дані можна знайти за посиланням.

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини

Поділитись