Звичайна версія сайту
Перейти до вмісту
Національний банк осучаснює стандарти та технології на ринках капіталу України

Національний банк осучаснює стандарти та технології на ринках капіталу України

Національний банк для врегулювання порядку проведення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів та депозитних сертифікатів Національного банку із дотриманням принципу "поставка проти оплати" у взаємодії із оновленою СЕП-4.0 вніс зміни до нормативно-правових актів, якими встановлено відповідний порядок розрахунків. Розрахунки за ОВДП за принципом "поставка проти оплати" в СЕП-4.0 побудовані на новітньому форматі ІSO20022, що є першим успішним кроком з переведення операцій на ринках капіталу Україну на цей найсучасніший на світових фінансових ринках стандарт.

Крім того, впроваджено окремі норми, спрямовані на підвищення відповідності депозитарію Національного банку міжнародним Принципам для інфраструктури фінансового ринку (PFMI). Це зроблено на виконання рекомендацій, які були надані депозитарію Національного банку за результатами проведеної у 2021 році комплексної оцінки на відповідність PFMI. Зокрема:

  • врегулювано порядок та строки перегляду процедур, що виконуються депозитарієм Національного банку у випадку припинення його клієнтами своєї професійної діяльності, а також порядок тестування таких процедур;
  • деталізовано основні принципи провадження Національним банком клірингової діяльності з визначення зобов'язань.

Також уточнено регламентний час роботи депозитарію Національного банку у зв'язку з переходом роботи СЕП-4.0 на режим 24/7.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління Національного банку України "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" № 69 від 23 травня 2023 року, що набирає чинності з 24 травня 2023 року.

Довідково

1 квітня 2023 року запрацювало нове покоління Системи електронних платежів Національного банку України (СЕП). На поточний момент система функціонує на базі міжнародного стандарту ISO 20022 та доступна для проведення міжбанківських платежів 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Під час проведення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів та депозитних сертифікатів за принципом "поставка проти оплати" Національний банк забезпечує взаємопов’язаний обмін коштами та відповідно цінними паперами або депозитними сертифікатами. СЕП на базі нового міжнародного стандарту забезпечить більші швидкість, безпеку та ефективність таких розрахунків.

 

Теги
Підписка на сповіщення

Підписатися на оперативні сповіщення про новини