Національний банк України підтримує діалог із Комітетом з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради. Так, під час сьогоднішнього засідання профільного Комітету розглядалися чотири законопроекти:
- нещодавно зареєстрований законопроект № 6010 "Про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків";
- законопроект № 2456-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав";
- законопроект № 4866 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо лібералізації валютних операцій для сприяння інвестиціям та експорту";
- законопроект № 5592 "Про розкриття інформації на фондовому ринку та вдосконалення порядку емісії цінних паперів та розширення можливостей для залучення капіталу", який НБУ концептуально підтримує.
Національний банк представляв перший заступник Голови НБУ Яків Смолій, який озвучив позицію регулятора щодо законопроектів.
"Національний банк усіляко підтримує законопроект № 6010, який внесено у зв’язку із невключенням законопроекту з аналогічною назвою (реєстр. № 5539) до порядку денного минулої сесії Верховної Ради. Цей законопроект врегульовує питання капіталізації та реструктуризації банків та пропонує запровадити спрощені процедури для проведення капіталізації за рахунок додаткових внесків до статутного капіталу та за допомогою процедури реорганізації банків шляхом приєднання. Окрім того, він дозволить припиняти здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи, що наразі не врегульовано законодавством",- зазначив перший заступник Голови НБУ Яків Смолій.
НБУ також підтримує законопроект № 2456-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення захисту прав", який наразі готується до другого повторного читання.
Крім того, перший заступник Голови НБУ Яків Смолій підкреслив, що Національний банк не підтримує законопроект № 4866, яким пропонується внести зміни до Закону України "Про НБУ" в частині обмеження інструментарію Національного банку, а саме встановити верхню межу обов’язкового продажу виручки в іноземній валюті на рівні 50%. Дана пропозиція може загрожувати фінансовій стабільності , оскільки значно обмежує можливості застосування цього інструменту НБУ в кризових ситуаціях.
Яків Смолій нагадав, що у грудні 2016 р. НБУ уже презентував комплексну концепцію нової моделі валютного регулювання та дорожню карту з її запровадження, метою якої є перехід до режиму вільного руху капіталу з ЄС. При цьому нова модель є не лише більш ліберальною порівняно з поточною, але й відповідає міжнародній практиці та зобов’язанням України, зокрема Директиві ЄС 88/361/ЄЕС про вільний рух капіталу та Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.
Перший заступник Голови НБУ також запропонував окремо представити цю концепцію членам профільного Комітету Верховної Ради.